Horizon Zero Dawn, Uncharted 4’ü Geride Bırakmayı Başardı

Sevilen oyun Horizon Zero Dawn, elde ettiği satış rakamı ile dünyaca ünlü bir başka oyun Uncharted 4’ü geride bırakmayı başardı. Böylece ne kadar sevilen bir oyun olduğunu bir kez daha gösterdi.

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Horizon Zero Dawn’ın üzerinden bir yıl geçti. Bir yıl içerisinde oyun önemli bir satış rakamına ulaşmayı başardı. Oyunun geliştiricisi Guerilla Games, Horizon Zero Dawn’ın 7.6 milyon adet sattığını açıklayarak dikkat çekti. Hedeflerine ulaştıklarını açıklayan şirket, böylece yeni kaynaklar için de maddi gücü kendisinde buldu.

İşin ilginç tarafı ise Horizon: Zero Dawn’ın Uncharted 4 oyununu geride bırakmasıydı. Aslında Horizon: Zero Dawn da dünyaca ünlü, oldukça kaliteli bir AAA oyunu fakat Uncharted serisi yıllardır çok ünlü ve özellikle Ucnharted 4 çok fazla beğenilmişti. Gerek grafikleri gerekse oynanışı ile oyuncuların en sevdiği oyunlardandı. Fakat Uncharted 4 oyunu yapımcı şirketin açıkladığı 7 milyon barajını geçemezken Horizon Zero Dawn 7.6 milyon sattı.

Şu an oyuncular Horizon Zero Dawn için geliştirilmiş olan Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds ek paketinin tadını çıkarıyorlar.