HTC Son Çeyrek Raporlarını Yayınladı

HTC şirketinin akıllı telefon kategorisinde zor bir durumda olduğu biliniyor. Peki bu durum gelir raporlarına ne şekilde yansıdı? HTC, 2018 yılının son çeyreğine ilişkin gelir durumuna dair bir paylaşımda bulundu.

Akıllı telefon dünyasında yenilikçilik son derece önemli. HTC markası her ne kadar ilk Android işletim sistemli akıllı telefonu sunmuş olsada günümüzde giderek popülerliğini kaybediyor. Bu vaziyet şirketi bir hayli zor duruma sokarken bir çare aranıyor.

Ortaya çıkan son çeyrek finansal raporlarına göre ise HTC, gelirlerinde bir artış yaşamasına karşın yılı büyük bir zararla kapatıyor. Şirket %12 oranında gelir artışı yaşamasına rağmen yılı %70 zararla kapatıyor. Bu da önemli bir sorun anlamına geliyor. HTC’nin yakın zamanda bir Çinli üretici veyahut Google tarafından satın alınacağına yönelik söylentiler artıyor. HTC, son zamanlarda özellikle Google’dan gelen bazı desteklerle rahatlamıştı ancak şirketin geleceği ile ilgili büyük bir soru işareti var.

Öte yandan HTC cephesinden gelen bazı açıklamalarda, önümüzdeki yıl HTC’nin akıllı telefon üretmeye devam edeceği de duyurulmuştu. HTC özellikle de orta segmente odaklanacak. Eğer pazarda tutunmak istiyorsa fiyat performans konusunda daha iddialı olmak zorunda.