HTC Telefonlar İçin Ekran Görüntüsü Yakalama Uygulaması Play Store’a Girdi

HTC akıllı telefon modellerinde ekran görüntülerinin daha kolay alınabilmesi için geliştirilen HTC uygulaması Google Play Store’da indirilebilir duruma geldi. Uygulamayı Android cihazınıza indirerek test etmeye başlayabilirsiniz.

Akıllı telefonların önemli özelliklerinden biri olan ekran görüntüsü yakalama özelliğinin kullanımı telefondan telefona farklılık gösteriyor. Bazı telefonlarda ekran görüntüsü almak çok daha zorken bazılarında epey kolay. Şirketler genellikle bu durum için önceden bir şeyler düşünüp ön yüklü yazılımlar sunuyorlar. Fakat şu sıralar HTC’nin ekran görüntüsü yakalama uygulamasını Google Play Store üzerinden sunması oldukça dikkat çekici.

Söz konusu ekran görüntüsü yakalama aracı, tahmin edeceğiniz üzere HTC modellerde kolay bir şekilde ekran görüntüsü almak için kullanılacak. Fakat uygulamayı farklı amaçlar için de indirebilirsiniz. Örneğin ekran görüntüleriniz üzerinde düzenlemeler yapabilir, yazılar yazabilirsiniz. Bu arada uygulamanın gerçek adının HTC Screen Capture olduğunu, Türkçe Google Play Store’a girdiğinizde HTC Ekran Yakalama Aracı şeklinde yazdığını göreceksiniz. İşte uygulamanın bağlantısı:

play.google.com/store/apps/details?id=com.htc.screencapture

Bağlantıyı kullanarak indirme işlemini başlatabilirsiniz.

Bu arada şunu da ifade etmekte yarar var: HTC, bu uygulamanın sadece Nougat 7.0 ve üzeri sürüme sahip Android cihazlarda kullanılabileceğini belirtiyor. HTC, bir yıl önce ürettiği akıllı telefonlar için bile doğru düzgün güncelleme yayımlamayan bir şirket (Üst segment hariç). Bu durum özellikle giriş segment cihazlarda karşımıza çıkıyor.

Cevap bırakın