iOS Cihazlarda Albüm Oluşturma İşlemleri

iOS işletim sistemine sahip Apple cihazlarında albüm oluşturma ve yönetme işlemlerinin nasıl yapıldığına dair detaylı bilgiler içeren bir makale hazırladık.

Bahsedeceğimiz albüm oluşturma işlemini iOS işletim sistemine sahip olan iPad, iPod Touch, iPhone gibi cihazlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. İlk olarak Albümler’e gidip + simgesine dokununuz.

Bir albüm adı, bulunmasını istediğiniz medya dosyaları belirlemesi yapın ve ayarları kaydedin. Mac cihazında ise Dosya > Yeni Albüm komutlarını seçip albüm adı girin. Kenar çubuğunda yer alan Fotoğraflar uygulamasına girin. Fotoğrafları ve videoları, kenar çubuğunda yer alan yeni albümünüze sürükleyin veyahut bir albüme eklemeyi düşündüğünüz fotoğrafları doğrudan seçerek kontrol tuşuna basılı tutun ve Şuna Ekle > Yeni Albüm komutlarıyla oluşturun.

Mac Akıllı Albüm Nasıl Oluşturulur?

Bunun için Dosya > Yeni Akıllı Albüm bağlantılarını seçip albüm adı girin ve koşulları kendinize göre kişiselleştirip kaydedin. Peki bu ne işe yarayacak? Akıllı albümler sayesinde mesela son 1 ayda çekilen fotoğrafları otomatik olarak albüm haline getirebilirsiniz.

Mevcut olan albümü dahil etme işlemi

iOS işletim sistemli iPhone, iPod, İpad cihazlarında Seç’e ve sonrasında eklemek istediğiniz fotoğrafa dokunun. Daha sonra Ekle komutuna dokunarak albüm seçimi yapın.

Mac cihazda ise bir fotoğrafı veyahut videoyu kenar çubuğunuzda oluşturduğunuz yeni albümün üzerine sürükleyiniz. Veyahut albüme eklemek istediğiniz fotoğrafı doğrudan seçip kontrol tuşuna basılı tutup, Şuna Ekle > Albüm Adı ile belirlemeniz mümkün.