Orijinal AirPods ile Sahtesini Ayırt Etme Yöntemi

Bu içeriğimizde orijinal AirPods cihazı ile sahtesinin nasıl ayırt edilebileceğine değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar… 

Apple popüler ve pahalı ürünler sunan bir marka olduğundan cihazlarının sahteleri de üretiliyor ve genellikle sahte bir cihazı orjinalinden ayırt etmek ilk bakışta neredeyse imkansız oluyor. 

Orijinal bir Apple ürünü ile orijinal olmayan bir ürün arasındaki farkın daha kolay anlaşılabilmesine imkan tanıyan fonksiyonlardan biri seri numaraları olup, Apple şirketi her ürüne benzersiz bir seri numarası vermektedir. Verilen seri numarası resmi web sayfası aracılığıyla kontrol edilerek cihaza dair tüm bilgiler doğrulanabilmektedir. Bu yol orijinal bir AirPods ürününü sahtesinden ayırt edebilmek için de kullanılabilecek son derece cazip bir seçenektir. 

AirPods cihazının seri numarasını bulabilmek için ilk olarak iPhone veya iPad cihazınızdan Ayarlar > Bluetooth bölümüne girin. Listeden AirPods cihazınızı bulun ve cihazın yanındaki bilgi düğmesine dokunun. Bilgi düğmesine dokunduğunuz zaman cihazın seri numarasının çıkması gerekmekte olup, daha sonra da Apple Servis ve Destek Kapsamınızı Kontrol Edin linkine tıklayın. Şimdi size verilen seri numarasını  açılan linkteki kutucuğa girerek doğrulamayı başlatın. Doğrulama sonucu başarılı ise cihazınız orijinal anlamına geliyor. Ek olarak orijinal kulaklık kullandığınızda kulaklığı MacBook veya iPhone cihazına bağladığınızda Bluetooth ayarlarında cihaz adının hemen yan bölümünde AirPods simgesi belirmesi gerekmektedir. Eğer bu simge belirmiyorsa ürününüz orijinal olmayabilir. 

AirPods tasarımından yola çıkarak da ürünün orijinal olup olmadığını anlayabiliyorsunuz. Kulaklığın delik kısımları, hizalama bölümleri, havalandırma kısımları gibi ince detaylara çakma ürünlerde dikkat edilmez. Aynı zamanda yazılarda pikselleşme veya yazım yanlışı gibi sorunlar da gözükebilir.  

Cevap bırakın