iPhone’da Uygulama Güncelleme Rehberi

İçeriğimizde iPhone akıllı telefonlarda uygulama güncellemek adına uygulanması gereken adımların neler olduğuyla ilgili olarak bilinmesi gerekenlere yer veriyoruz.

Akıllı telefonların yazılım güncellemelerinin uygulanması, daha güvenli bir telefon erişimi açısından son derece mühim bir konudur. Günümüzde teknoloji sürekli gelişmekte ve bu durumda telefonların gereksinim duyduğu yazılımların yapısı da değişmektedir.

iPhone akıllı telefonlar için Apple, belirli aralıklar ile güncellemeler yayınlayarak telefonlarının yazılımsal açıdan eskimesinin önüne geçmeye çalışmaktadır. Ancak uygulamaların kullanıcı tarafından güncellenmesi de daha sağlıklı bir telefon kullanımı açısından çok önemlidir. Çünkü işletim sistemi sürümü ve güvenlik sürümü güncel olsa dahi kullanılan uygulamaların eski olması durumunda bazı güvenlik problemleri ortaya çıkacaktır. Bu bağlamda kullanıcıların iPhone uygulama güncellemelerini zamanında uygulaması gerekir. Eğer kullanıcı güncellemeleri düzenli olarak takip etmek istemiyor ise o halde yapması gereken temel hamle iPhone’de otomatik güncellemeleri aktif hale getirmektir.

iPhone güncellemelerini otomatik hale getirmek için ilk olarak App Store’a dokunup, otomatik indirmeler kısmının altında yer alan Uygulama Güncellemeleri düğmesini bularak özelliği aktif hale getiriniz. Böylece uygulamalar otomatik olarak güncellenmeye başlar.

Eğer manuel olarak uygulama güncellemesi yapmak istiyorsanız o halde App Store içerisinden sağ üst köşedeki profil resmine dokununuz. Ardından yüklü tüm uygulamaların listesini görebilmek için sayfayı aşağıya kaydırınız. Herhangi bir uygulamaya güncellenmeyi beklemekte ise uygulamanın yanında Güncelle seçeneği çıkacak olup, söz konusu bölümde uygulamayı güncelleyebilmek için Güncelle düğmesine dokunmanız yeterli olacaktır.

Cevap bırakın