iPad ve iPhone Şarj Olmama Sorunu Çözüm Yöntemi

Yeni yazımızda iPad ve iPhone modellerde şarj olmama sorununun nasıl çözülebileceğini anlatıyoruz.

Bir akıllı telefonda kullanıcının en çok sinir olduğu sorunlardan biri cihazın şarj almamaya başlamasıdır. Cihazın şarj almadığı durumlarda fiziksel bir müdahale gerekebileceğinden kullanıcılar şarj problemini çoğu kez kendi başına çözemez. Peki iPhone ve iPad cihazlarda şarj olmama sorunu meydana gelirse ne yapmak gerekir? Haydi bir bakalım.

Cihazın yeniden başlatılması

Şarj problem nadir de olsa yazılımsal olarak çözülebilmektedir. Bu hususta cihazı yeniden başlatmak işe yarayabilir. iPhone cihazı yeniden başlatıp sorunun çözülüp çözülmediğini test ediniz.

Güç Kaynağını Değiştirme

Kullandığınız prizin dışında farklı bir prize şarj aletinizi takarak o şekilde şarj etmeyi deneyin. Böylece sorunun prizden kaynaklanıp kaynaklanmadığını gözlemleyin.

Farklı Kablo veya şarj adaptörü

Şarj problemlerinin büyük çoğunluğu şarj kablosunun veya adaptörün bozulmasından kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla cihazınızda farklı şarj kablosu ve adaptörü kullanarak şarj etmeyi deneyiniz. Ancak deneyeceğiniz şarj adaptörü veya adaptörde bir sıkıntı olmadığına emin olunuz. Eğer sorun şarj adaptöründen veya kablodan kaynaklanıyorsa yeni bir şarj cihazı satın alarak sorununuzu çözebilirsiniz.

Teknik servis

Yukarıdaki yöntemler işe yaramadıysa o halde sorun maalesef cihazınızın micro USB girişinden kaynaklanmaktadır. Bu durumda cihazda fiziksel olarak onarım veya parça değişikliği yapılması gerekmektedir. Bu durumda cihazınızı teknik servise göndermeniz gerekebilir.

Cevap bırakın