Microsoft Edge Çok Yakında iPad Ürünlerine Özel Olarak Çıkacak

Dünyanın en zengin teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft, her ne kadar Microsoft Edge tarayıcısında istediği başarıları elde edemesede verdiği sözleri tutmaya çalışıyor. Uzun zaman önce iPad ürünleri için özel bir Microsoft Edge çıkaracağını açıklayan şirket, şimdi bununla ilgili somut adımlar atıyor.

Microsoft Edge, Windows 10 tarayıcılarla birlikte varsayılan olarak karşımıza çıktı. İnternet Explorer’a göre daha hızlı olmasına rağmen günümüzde yine tercih edilmiyor. Mozilla Firefox, Google Chrome, Maxthon gibi hızlı tarayıcılar ile karşılaştırıldığında sınıfta kalan Microsoft Edge, şimdi de iPad için çıkıyor. iOS işletim sistemli cihazlar için daha önce kendisini gösteren Microsoft Edge özel sürümünün ardından şimdi de tamamiyle tablet odaklı bir uygulama geliyor.

Kullanıcı arayüzü iPad’in daha büyük ekranı ile en doğru şekilde çalışabilmesi, kararlılık gösterebilmesi için özel olarak geliştirildiği ortaya çıktı.  Bir diğer bilgiye göre de ugulamada isterseniz tema renginizi de daha kapalı bir hale getirebileceksiniz. Özel sürüm kullanıcı için ufak tefek kişiselleştirme seçenekleri sunacak.

Henüz ön izleme aşamasında olan Microsoft Edge iPad sürümü, bölünmüş ekran desteğine büyük olasılıkla sahip değil. Hali hazırda Test Flight üzerinden uygulamanın beta sürümünü indirip ön izlemede bulunabilirsiniz. Kısa bir süre sonra tam sürüm olarak da gelmesi bekleniyor.