iPhone Güncellemelerini Önceliklendirme Yöntemi

App Store’da uygulamaları güncellerken bazılarına öncelik verebilirsiniz. Nasıl yapıldığını öğrenebilmeniz amacıyla yeni bir makale hazırladık.

iPhone cihazınızda yaptığınız güncellemeleri kendi isteğinize göre sıralandırabilirsiniz. Mesela bir uygulamanın güncellemeler sırasında daha öncelikli olmasını istiyorsanız onu atayarak birden fazla uygulamanın güncellendiği sırada ilk sırada onun güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

İlk olarak App Store Güncellemeler listesini açıp en üstteki Güncellemeler yazısının yanındaki Tümünü Güncelle bağlantısına dokunun.

Öncelikli olarak güncellenmesini istediğiniz uygulamanın ikonunun üzerine basılı tutun. Karşınıza çıkan seçeneklerden Öncelik Ver seçeneğine dokunun.

Bunu o an güncellenmeyen bir uygulama için de yapabilirsiniz. Menüye girin ve menüde yer alan uygulama ikonlarınızın üzerine basılı tutun. Seçenekler arasından İndirmeye Öncelik Ver komutunu verin.

İkon üzerinde basılı tuttuğunuzda farklı komutlar da dikkatinizi çekecektir. İndirmeyi Duraklat ve İndirmeyi İptal Et komutlarını göreceksiniz. Bunların üzerine dokunarak güncellemeler ile ilgili farklı talimatlar da verebilirsiniz.

iPhone’da Otomatik Güncellemeleri Kapatmak

Bunun için de cihazınızın Ayarlar ekranını açın.

Apple Kimliği’ne, oradan da iTunes ve App Store seçeneğine dokunun.

Otomatik İndirmeler başlığının altında Güncellemeler yazısını göreceksiniz. Güncellemeler seçeneğinin karşısındaki çentiği kapatın.