iPhone Telefonlarda Jailbreaksiz Erkan Videosu Alma Yöntemi

Apple tarafından sunulan iPhone akıllı telefonlarda kolaylıkla ekran videosu alabiliyorsunuz. Hazırlamış olduğumuz makalemizde bunu nasıl yapabileceğinizden bahsedeceğiz.

Dünyanın en popüler akıllı telefon serilerinden biri olan iPhone’da jailbreaksiz ekran videosu çekme işlemi, bilgisayarı açmadan iPhone’da oynadığınız bir oyunu veyahut farklı bir eylemi rahatlıkla kaydetmenizi sağlıyor.

iPhone ekran videosu kaydetme nasıl yapılır?

İlk olarak bilgisayar üzerinden veya App Store aracılığıyla indireceğiniz bir programla kolayca ekran görüntüleri alabileceğinizi ifade edelim. Fakat bunlar yerine iPhone’un dahili ekran kaydetme işlevini kullanabilirsiniz. Böylece bir programa para vermeniz gerekmez veyahut ücretsiz bir programdaki filigranlarla etiketlenmekten kurtulabilirsiniz.

Faydalanacağımız özellik olan Screen Recording’in iOS 11 ile beraber ön yüklü bir şekilde geldiğini belirtelim. Özelliği kullanabilmek için Denetim Merkezi’nden Screen Recording simgesine dokunun. Böylece kayıt başlamış olacaktır. Kaydı bitirmek için yapmanız gereken şey ise yine aynı simgeye dokunmak. Ardından videonuzun sahip olduğunuz Fotoğraflar uygulamasına aktarıldığına, kaydedildiğine dair bir bildirim gelecektir.

Video kaydı yaparken mikrofon sesini kapatmak nasıl yapılır?

Bunun için yapmanız gereken şey Screen Recording simgesine sertçe dokunmak ve ardından çıkan mikrofon simgesine dokunmak. Böylece kayıt sırasında sesiniz kaydedilmemiş olacaktır.