iOS Cihazda RAM Temizliği Yapma Adımları

Yeni yazımızda iPhone akıllı telefon modellerinde RAM temizliği yapabilmek için uygulayabileceğiniz yöntemlere adım adım değiniyoruz. İşte ayrıntılar…

Akıllı telefon alanında kendisine has bir kitleye sahip olan iPhone serisi akıllı telefonlarda RAM temizliği uygulayarak daha fazla performans elde edebilmeniz mümkündür. RAM, hem bilgisayarlarda hem de telefonlarda son derece önemli bir donanım olarak bilinmektedir. RAM teriminin açılımı Random Access Memory’dir ve Türkçe karşılığı Rastgele Erişimli Hafıza şeklindedir. RAM bir önbellek olduğundan zaman zaman hafızası dolar ve performans konusunda da bir düşüş söz konusu olur. Bu nedenle RAM temizliğini zaman zaman uygulayarak telefonunuzun daha iyi bir performans sunmasına katkı sağlayabilirsiniz.

iPhone cihazda RAM temizliği nasıl yapılır?

İlk olarak iPhone cihazınızın güç düğmesine basılı tutunuz. Ardından karşınıza Kapatmak İçin Kaydır şeklinde bir yazı çıkacaktır. Bu yazı çıktığı zaman güç düğmesine basılı tutmayı bırakınız. Sonrasında da Ana Ekran düğmesine basılı tutunuz. Ana ekran açıldığı zaman basılı tutmayı bırakın. Böylece RAM temizleme işleminizi de tamamlamış olursunuz.

Ana ekran düğmesi yok ise ne yapılabilir?

Eğer iPhone akıllı telefonunuzda herhangi bir ana ekran düğmesi bulunmamakta ise cihazınızın Ayarlar bölümüne giriniz. Oradan Erişilebilirlik bölümüne giriniz ve AssistiveTouch özelliğini pasif halden aktif hale getiriniz. Ardından iPhone cihazınızın güç düğmesine basılı bir şekilde tutunuz ve bunu yaptığınızda karşınıza Kapatmak İçin Kaydır yazısı gelecek olup, bu yazı geldiğinde güç düğmesine artık basılı tutmayın ve AssistiveTouch seçeneğine basın. Ardından Ana ekran düğmesine basılı tutun. Ana ekran açıldığı zaman düğmeye basmayı bırakın. Böylece RAM temizleme işleminiz bitecektir.

iPhone Hakkında

Apple tarafından tasarlanan ve aynı zamanda üretilen multimedya ve internet özelliklerini desteklemekte olan akıllı telefon serisine iPhone denilmektedir . İlk Phone modeli, eski Apple CEO’su olan Steve Jobs tarafından 29 Haziran 2007 tarihinde tanıtıldı ve zaman içerisinde popüler bir hale geldi. iPhone cihazları özellikle kendisine has yazılımının olması ve sahip olduğu tasarım ögeleri bakımından pek çok telefondan ayrılmıştı. Yazılı mesajlaşma, görsel sesli mesajlar, dahili kamera, safari internet tarayıcısı, kablosuz internet ve e-posta özellikleri ile ilk çıktıktan sonra kısa sürede popüler hale gelen iPhone telefonlarının günümüzde yeni sürümleri çıkmakta ve kullanıcılar tarafından da bolca tercih edilmektedir. App Store uygulamasını resmi mağaza olarak kullanmakta olan iPhone telefonlar, güvenlik ve gizlilik konularında da başarılı olarak kabul edilmektedir. Günümüzde iPhone serisinin her yıl yeni bir telefonu piyasaya sürülmekte ve bu telefonlar çok büyük bir ilgi ile karşılanmaktadır.

Cevap bırakın