Yeni iPhone Telefonlar Ucuz mu Olacak?

Apple’ın ürünleri bu zamana kadar hep oldukça pahalı fiyatlardan satıldı. Peki bundan sonra değişecek mi? Apple’ın kötü gidişatı, Apple ürünlerinin daha ucuz fiyatlardan satılmasını sağlayacak mı? İşte detaylar…

Serbest pazar içerisinde bazı teknoloji markalarının çok daha uygun fiyatlar sunduğunu, bazı markalarınsa farklı strateijler güderek fiyatları yüksek tuttuğunu görüyoruz. Apple, bu zamana kadar pahalı ürünler sundu ama sürekli farklı bir şeyler yapabildiği, çok satabildiği için çarkı rahatlıkla döndürüyordu. Ancak geçtiğimiz günlerde Apple CEO’su kötü bir haber vermişti. Açıklamada iPhone telefonların satış rakamlarında ciddi bir azalma olduğundan bahsedilmişti.

Uzun zamandır çok pahalı oldukları için eleştirilen iPhone akıllı telefonlar eskisi gibi satamamaya başlayınca elbette pek çok kullanıcının merak ettiği konu fiyatlar oldu. Bazı iddialara göre Apple bundan sonra iPhone telefonlarında daha cazip bir fiyatlandırmaya gidecekti fakat son gelişmeler bunun aksini gösteriyor.

Droid Shout tarafından yayınlanan yeni rapor, yakında üç yeni iPhone akıllı telefonun satışa çıkarılacağını, bu telefonların iPhone XS, XS Max ve XR devam modelleri olacağı konuşuluyor. iPhone XR’ın devam modelinin 749 Dolar, XS devam modelinin 999 Dolar, iPhone XS Max devam modelinin ise 1.099 Dolardan satışa çıkarılacağı iddia ediliyor. Bu da yeni telefonların da ucuz olmayacağını gösteriyor.

Bu sızıntılar dışında Apple’ın Amerika pazarındaki durumu da yeni telefonlarda pek bir indirime gidilmeyeceğini gösteriyor. Çünkü Amerika satışları düşük rakamlardan çok fazla etkilenmedi. Şu an Amerika’da neredeyse 200 milyon kişi iPhone telefonlar kullanıyor.

Yine önceden elde ettiğimiz diğer bilgilerden yola çıkarsak Apple’ın yeni iPhone telefonlarının üretim aşamasında da ciddi harcamalar yaptığını esgeçmemeliyiz. Bu sebeple biz de yeni iPhone akıllı telefonların da yüksek bir fiyattan satışa çıkarılacağını düşünüyoruz. Bekleyip görelim.