iPhone Konum Kapatma Yöntemi

Bu yazımızda iPhone konum kapatma yöntemi ile ilgili bilgiler veriyor, konum kapatma işleminin nasıl yapıldığı konusunu açıklıyoruz.

Popüler akıllı telefonlardan iPhone cihazlarında konum kapatma yönteminin nasıl yapılacağı merak edilmekte olup, iPhone kullanıcıları konum ayarlarını özelleştirmenin yollarını aramakta. Bu güvenliği sağlamak için gayet mantıklı bir işlem. Peki nasıl yapılacak? Aşağıdaki adımları uygulayarak iPhone telefonunuzun konum bilgisini kapatabilirsiniz.

İlk olarak telefonunuzdan Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri sekmesine gidiniz ve konum servislerinin açık olduğundan emin olduktan sonra servisleri kapatmak istediğiniz uygulamaları seçmek için ekranı aşağıya kaydırınız. Ardından uygulamaya dokunup bir seçenek belirleyiniz. Karşınızda Asla, Bir Dahaki Sefere Sor , Uygulamayı Kullanırken ve Her Zaman gibi seçenekler çıkacak olup bu seçenekler arasından Asla seçeneğini seçtiğiniz zaman artık konum servislerini tamamen kapatmış oluyorsunuz ve böylece konum bilginiz size özel kalabiliyor.

Eğer işiniz gereği bazen konumu açmanız gerekiyorsa Asla seçeneğini seçmek yerine konum servislerine yalnızca uygulama veya uygulamanın özelliklerinden biri ekranda görünür durumdayken izin vermeniz gerekiyor. Bunun için de Uygulamayı Kullanırken isimli seçeneği seçmeniz Asla seçeneğini seçmeniz yerine daha mantıklı olacaktır. Özellikle harita uygulamalarını kullanırken bu fonksiyon daha işe yarayacaktır.

Eğer yine de konum servislerini direkt olarak tamamen kapatmak isterseniz kısa yoldan Ayarlar > Gizlilik > Konum Servsileri bölümüne girerek en süt kısımda bulunmakta olup Konum Servisleri düğmesini kapalı hale getirebilir ve kısayoldan konumu tamamen deaktif edebilirsiniz.

Cevap bırakın