iPhone X İle Yüz Mimiklerinizle Müzik Yapabileceksiniz

iPhone X’te bulunan popüler müzik yapım yazılımı GarageBand için hazırlanan yeni bir özellik müzik severlerin çok beğenisini kazanacak. Artık uygulama üzerinde sadece yüz mimiklerinizle müzik yapabileceksiniz.

Dünyanın en popüler akıllı telefon üreticilerinden Apple, özellikle yazılım anlamında çok başarılı bir firma ve bunun avantajlarını çok iyi kullanıyor. Son olarak iPhone X ürününü bizlerle buluşturan şirket, şimdi iPhone X satın alanlar için uygulamaların altını daha da doldurmaya, yazılımını daha da güçlendirmeye çalışıyor.

Bu doğrultuda iPhone X akıllı telefon modelleri için GarageBand uygulaması güncelleniyor. Güncellemeyle birlikte kişinin kaş göz hareketi ile bile müzik yapabilmesi mümkün oluyor. Örneğin kaşını bir kez kaldırdığında belirlediği şekilde bir enstrüman çalıyor ve böylece farklı mimikler sergilediğinde ortaya bir müzik çıkabiliyor.

Uygulama üzerinde piyano çalarken ağzınızı uzun süre açık tutarsanız piyano sesi de uzun süre boyunca devam ediyor. Sesler tamamen sizin mimik hareketlerinize göre ve o hareketi ne kadar uzun süre sergilediğinize göre değişiyor.

Bu ilginç özellik çok yakında çıkacak yeni bir güncelleme ile kullanıcılarla buluşacak. Böylece iPhone X için GarageBand çok daha iyi bir yazılım haline gelecek.

Eğer nasıl çalıştığını görmek istiyorsanız aşağıdaki örnek videoyu izleyebilirsiniz: