Apple’dan iPhone X İçin Kötü Haber!

Son bir iki gündür özellikle Amerikan internet medyasında iPhone X ile ilgili kötü senaryolar dolaşıyor. İddialar doğruysa 2018‘e kadar iPhone X‘i elimize alamayabiliriz.

 

 

Apple‘ın geçtiğimiz günlerde tanıttığı iPhone 8 ve iPhone 8+ ile birlikte görücüye çıkan ve yapılan en güçlü Apple telefonu olarak lanse edilen iPhone X, üretimde yaşanan sorunlar sebebiyle beklediğimiz tarihlerde raflarda yerini alamayacağa benziyor.

Apple‘ın söylediğine göre 27 Ekim‘de ön siparişler iPhone X için alınmaya başlayacak. Buna rağmen Apple‘ın üretimde sıkıntılar yaşadığı ve gecikmelerle başa çıkmakta zorlandığı da kulislerle konuşulmaya devam ediyor.

Apple tarafından en son yapılan resmi açıklama iPhone X satışlarının 27 Ekim‘de ön sipariş şeklinde başlayacağı ve telefonun mağazalara 3 Kasım‘da ulaşacağı şeklinde.

 

 

Ancak tahminlere göre üretilen iPhone X hacminin tamamı ön siparişle telefonu satın alan müşterilere ayrılacak ve yeni üretim partilerinin gelmesi de yıl sonunu bulacak. Bu durumda 2018 başına kadar iPhone X almak imkansız olacak gibi görünüyor.

Eğer iPhone X, Amerika’da bile Ocak ayında mağazalara ancak ulaşabilecek olursa ülkemize gelmesi ve mağazalarda inceleme fırsatı bulabilmemiz Şubat hatta Mart aylarını bile bulabilir. Malum ülkemiz teknoloji tüketimi konusunda ilk sıraları zorlayan bir nüfusa sahip olsa da yeni modellerin ülkemize gelmesi özellikle stok sorunu yaşandığında epey gecikebiliyor.

 

 

Yaklaşık 1 ay sonra satışa sunulması beklenen iPhone X‘i bakalım Apple raflara söz verdiği tarihte yerleştirebilecek mi? Yoksa en yeni ve en pahalı oyuncağımız (!) için aylarca daha beklemek durumunda mı kalacağız? Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Cevap bırakın