iPhone Telefonlarda Slinen Mesajları Kurtarma Yöntemi

iPhone marka akıllı telefon kullanıcıları için hazırladığımız yeni içeriğimizde silinen mesajları nasıl kurtarabileceğinizden bahsediyoruz. İşte detaylar…


Telefonumuzda bulunan metin mesajlarını bazen yanlışlıkla silebiliyoruz. Peki bu gibi durumlarda önemli metin mesajlarını nasıl geri alabiliriz? Bu gibi durumlarda iCloud yedeklemesini kullanabilirsiniz.


iCloud, Apple’ın bulut servisi olup kullanıcıların verilerini çevrimiçi ortamda rahatlıkla tutabilmesini sağlamaktadır. Telefonunuzda silmiş olduğunuz bir dosyayı bile iCloud yedekleri açıksa iCloud hesabınızda görebilirsiniz.


İcloud yedeklemesini tamamen yüklemek için iPhone telefonunu sıfırlamak;


İşlem için ilk olarak iPhone telefonunuzdaki Ayarlar kısmını açın ve en yukarıda bulunan isminizin üzerine dokunup iCloud’u seçin ve ekranı aşağı kaydırıp iCloud yedeklemeye giriin. Daha sonra açılan kısımda iCloud’ta yakın bir tarihte yedekleme yapıp yapmadığını kontrol edip Ayarlar’a dönün ve Genel’e girin. Yedekleme tarihini kontrol ettiğinizde bir sorun yok ise devam edelim.


Daha sonra ekranı aşağıya kaldırın ve Sıfırla sekmesine gidip Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil butonuna dokunun. Bunu yaptığınızda tüm veriler silinmektedir. Şimdi Sil seçeneğini seçip Yedekle ve Sil seçeneğini seçmeyiniz.


iPhone böylece kendisini sıfırlayıp ilk haline dönecek. Daha sonra iPhone kurulumu esnasında Uygulamalar ve Veriler ekranından iCloud Yedeklemesinden Geri Yükle komutuna dokunup iCloud’a geçiş yapın. Yedeklemeyi Seç komutunu verip devam edin. Daha sonra ekranda yer alan iCloud’taki kullanılabilir yedeklemeler listesi seçiminizi yapın. iPhone yeniden başlayacak ve iCloud verileriniz geri yüklenecektir.

Cevap bırakın