İşte Porsche’nin Gizli Müzesi!

İçerisinde fotoğraf çekmek yasak olan gizli Porsche müzesinden ilk kez detaylı görüntüler ortaya çıktı. Bugüne kadar çok gizli ve iyi korunmuş olan Porsche müzesi artık o kadar gizli değil!

Stuttgart, Almanya‘da halkın ziyaretine açık olan Porsche Museum dünyaca ünlüdür. Ancak bir de kimsenin bilmediği ve ziyarete kapalı olan gizli Porsche müzesi var ve içerisinde çok nadide modeller saklanıyor.

Bugüne dek içerisinden pek bir görüntü alınmamış olan bu müzenin nadide parçaları ilk kez böylesine ayrıntılı şekilde gün yüzüne çıktı.

En klasik Porsche modellerinden 356/1 yani 356 modellerinin birincisi, 550 Spyder yarış otomobilleri, Porsche 917 ve 962 modelleri ve daha niceleri… Geçmişten günümüze neredeyse tüm Porsche modellerinin en özel örnekleri bu müzede gelecekte sergilenecekleri günleri bekliyor.

Porsche‘nin dev koleksiyonu toplamda 500’ün üzerinde tarihi değere sahip yarış otomobili ve prototip aracı barındırıyor. Ancak Porsche Museum‘da bu araçların hepsini sergilemek mümkün değil. Bu araçların neredeyse yarısı hala bu gizli müzede korunmakta.

Günümüzdeki Panamera modelinin atası olan 4 kapılı Porsche 911, ünlü Porsche Boxter modelinin öncülüğünü yapmış mid-engine roadster tasarımlı 984 bu büyük koleksiyonun en özel parçalarından sadece ikisi.

Sizleri bu nadide ve görülmeye değer fotoğraflarla baş başa bırakıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cevap bırakın