Just Cause 4’e Yeni Bir Güncelleme Geldi

İlk piyasaya sürüldüğünde yeterince beğenilmeyen Just Cause 4 için bir güncelleme içeriği çıktı.  İşte habere ilişkin detaylar…

Video oyunu kategorisinde kendisine has önemli bir kitleye sahip olan Just Cause, şu sıralar yeni oyunu Just Cause 4 ile gündemde. Ancak serinin yeni oyunu pek beğenilmedi. Bu da geliştirici için fazladan mesai anlamına gelmekteydi çünkü oyunun  düzeltilmesi gereken pek çok noktasının olduğu keşfedilmişti.

Just Cause 4 için beklendiği üzere yeni bir güncelleme geldi.  Bu yeni güncelleme hem bilgisayar platformu için hem de oyun konsolları için yayınlandı. Avalanche Studios’un paylaştığı detaylara göre güncelleme, klavye ve fare kullanan oyuncuların menüler arasında rahatça dolaşmasını ve kompetan araç desteği iyileştirmeleri almalarını sağlıyor. Pek çok hata düzeltmesi, doku eşleştirmesi gerçekleştirilirken, SSAO seçeneğinin kapatılması sonrasında oluşan sorunlar güncellemeyle birlikte tarihe karışıyor.

Öte yandan Just Cause 4’te oyuncular uçakları klavye ile kontrol ederken epey zorluk yaşamaktaydı. Geliştirici bu konuya da eğilim gösterdi. Yeni güncellemeyle beraber özellikle klavye ve fare ile oyun oynamayı seven bilgisayar oyuncuları için önemli yeniliklerin sunulduğunu söyleyebiliriz. Ancak oyunun bazı önemli eksikliklerinin hala bulunduğunu da not düşmek gerekiyor.