Kaan N2 Akıllı Telefonu Raflarda Yerini Aldı

Akıllı telefon alanında Kaan isimli yeni bir seri ortaya çıktı. Aslında ilk Kaan telefonu uzun zaman önce çıktı ve Türkiye gündemine oturdu. Geçtiğimiz günlerde de Kaan N2 tanıtıldı. Kaan N2, selefi Kaan N1 ile neredeyse aynı fiyattan satışa çıkarıldı.

Kaan N2 modeli, internet üzerinde 999.00 TL’den alıcı beklemeye başladı. Hepsiburada ve PTTAvm üzerinden satışa çıkarılan ürünün her geçen saat satışa sunulduğu mağaza sayısı da artıyor.

Cihazda sekiz çekirdekli MT6750T işlemci yer alıyor. 13 megapiksel arka kameraya ve 8 megapiksel ön kameraya sahip olan model, geniş açı özelliğiyle de dikkat çekiyor.

Telefonun 3 GB RAM donanımı ve 32 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Bu alanın 5 GB kadarlık kısmını Android işletim sistemi kaplıyor. Üründe Android’in Nougat 7.0 sürümü yer alıyor.

3000 mAh bataryalı cihazın ekranı ise 1440x720p çözünürlüğünde  ve 5.7 inç büyüklüğünde. Üründe parmak  izi okuyucusunun da yer aldığını belirtelim. Bu günümüzde popüler olan özelliklerden biri ve bu üründe de sunulması hoş olmuş.

Genel olarak Kaan N2, 1000 TL fiyat skalasındaki iddialı telefonlardan biri. Fakat aynı fiyata daha iyi özelliklere sahip akıllı telefonlar da bulunuyor. Bu yüzden Kaan N2, satış rakamları konusunda beklenenin biraz altında kalacak gibi gözüküyor.