Lenovo Yoga 7 Pro Özellikleri Resmi Tanıtımla Ortaya Çıktı

Ünlü teknoloji markalarından Lenovo, özellikle de bilgisayar alanındaki hamleleriyle bilinmekte. Lenovo şimdi de Yoga 7 Pro modeliyle kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Lenovo Yoga 7 Pro modelinin sahip olduğu özellikler, Lenovo tarafından gerçekleştirilen resmi tanıtım ile birlikte belli oldu. Ürün kendi içerisinde farklı modellere ayrılacak ki bu zaten beklenen bir şeydi. Böylece Yoga 7 Pro serisi ile her bütçeden kullanıcıya hitap edilmeye çalışılacak.

Lenovo Yoga 7 Pro, ekran tarafında Full HD, 2K ve 4K olmak üzere ayrılacak. 4K henüz bilgisayar dünyasında tam olarak yaygınlaşan bir teknoloji değil. Bunun birinci nedeni fazla pahalı olması ve diğer donanımların uyum sağlamasının da maliyeti yükseltmesi. Dolayısı ile 4K ekrana sahip olan sürümün fiyatı diğerlerine nazaran çok daha yüksek olacak.

Sekizinci nesil Intel Core i5 ve i7 işlemcilerle gelecek olan Yoga 7 Pro, RAM tarafında da 8 GB ve 12 GB olmak üzere iki farklı sürüme sahip olacak. Depolama hususunda da 512 GB ve 1 TB SSD seçenekleri sunacak. 1 TB SSD çok yüksek fiyatlardan satılıyor. Dolayısıyla Yoga 7 Pro’nun 4K ekranlı, 12 GB RAM donanımlı ve 1 TB SSD içeren sürümü çok yüksek bir fiyattan satılacak. Açıklanana göre söz konusu model 2.457 Dolar  fiyat etiketiyle satışta olacak.