Lenovo Z5 Pro Özellikleriyle Dikkat Çekiyor

Lenovo Z5 Pro akıllı telefonunun özellikleri belli oldu. Cihaz iddialı özellikleriyle pazarda yankı uyandıracak gibi gözüküyor.

Akıllı telefon kategorisinde daha iyi bir pozisyona yükselmek isteyen Lenovo, bu doğrultuda çalışmalarını sürdürüyor. Ünlü şirket bu defa Z5 Pro modeliyle kendisini gösterecek. Z5 Pro gerek sahip olduğu tasarım gerekse teknik özellikleri ile akıllı telefon kategorisinde beğeni kazanacak gibi gözüküyor.

Z5 Pro ile ilgili ortaya çıkan ilk sızıntılara göre telefon 6.5 inç büyüklüğünde ekrana sahip olacak ve bu ekranın çözünürlüğü 2280 x 1440 piksel olacak. Ürün daha önce sızdırılan bir görsel sayesinde ekran kasa oranıyla hayranlık uyandırmıştı. Yeni ekran kasa oranı sızıntısı da daha önce sızdırılan görüntüleri onaylar nitelikte. Açıklanan ekran kasa oranı tam yüzde 95. Böylece Lenovo Z5 Pro ekran kasa oranı ile kullanıcıları cezbedecek.

Ürünün RAM olarak iki, depolama alanı olarak ise üç farklı versiyon olarak kullanıcılara sunulması bekleniyor. RAM seçenekleri olarak 6 GB / 8 GB RAM sunulacak olup depolama alanı hususunda da kullanıcılara 64 GB / 128 GB ve 256 GB olmak üzere üç farklı dahili depolama alanı seçeneği sunulmakta. Ürünün 4000 mAh batarya içerdiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.