LG G6 Akıllı Telefonunda İsim Değişikliğine Gidiliyor

Dünyanın önemli teknoloji şirketlerinden biri olan LG,  sürpriz bir karara imza atarak LG G6 modelinin ismini değiştiriyor. LG, Kanada internet istesinde LG G6 modelinin ismini değiştirerek dikkat çekti.

LG bu sabah yapmış olduğu bir hamle ile LG G6 akıllı telefonunun ismini G6 ThinQ olarak değiştirdi. Bir güncelleme de yayınlayan LG, G6 modelinde artık ismin G6 ThinQ olarak görüntülenmesini istiyor gibi görünüyor. Böylece LG, G6 modelinin satış rakamlarını yukarıya çekmeyi hedefliyor.

Geçtiğimiz günlerde LG G7 ThinQ modelini duyuran LG, görünen o ki isimsel bir bütünlük oluşturmanın peşinde. ThinQ şirketin önemli bir yapay zeka atağı olarak dikkat çekerken, asıl dikkat çekici nokta ise LG’nin bunu sadece akıllı telefonlarda kullanmaması. Ünlü şirket beyaz eşyaya kadar pek çok üründe ThinQ eklemesini kullanmaya başladı. Böylece ThinQ teknolojisine sahip olan tüm cihazlar birbiriyle iletişime geçebilmekte.

Yapay zekayı kullanarak kötü gidişatı durdurmak istiyor

LG, şu ana kadar akıllı telefon kategorisinde istediği başarıları elde edemedi. Rakiplerine nazaran biraz geride kalan şirket, sorunu çözebilmek için yoğun bir uğraş veriyor. LG çareyi ürünlerin birbiri ile iletişim kurabildiği büyüleyici bir yapay zeka üretmekte bulmuş. Fakat bunun başarılı olup olmayacağını zaman gösterecek.