M20 Modelinin Avrupa’daki Satış Fiyatı Ortaya Çıktı

Samsung markası bir süredir Galaxy M serisi üzerinde yoğun bir çalışma içerisinde. Bu doğrultuda yeni M20 akıllı telefonu Avrupa’da da satışa çıkarıldı. Peki fiyatı ne kadar oldu dersiniz? İşte ayrıntılar…

Kuşkusuz artık akıllı telefon kategorisinde çok yoğun bir rekabet var ve Samsung, özellikle Çinli şirketlerin hamlelerinin ardından orta segmentteki ağırlığını iyiden iyiye kaybetmeye başlamıştı. Bunun üzerine yeni hamleler geliştiren şirketin bu doğrultudaki en önemli hamlesi ise Galaxy M serisi oldu. Bunlara örnek olan ürünlerden biri M20 olarak karşımıza çıktı. M20 Hindistan pazarında kendisini gösterdi ve şimdi Avrupa’da ön sipariş aşamasına alındı.

Galaxy M20 akıllı telefonu Avrupa’da ilk olarak Amazon tarafından ön siparişe sunuldu. Amazon’da şu an 219 Euro fiyat etiketiyle listelenen Galaxy M20, görünen o ki gerçekten de iddialı bir fiyatlandırmayla gelecek. Tasarım açısından da dikkat çekmeyi başaran ürünün özelliklerine baktığımız zaman ise orta seviye denebilecek özelliklere sahip olduğunu ve RAM, depolama alanı konusunda alternatif sunduğunu görüyoruz.

M20 kendi içerisinde ikiye ayrılan bir telefon. 3 GB RAM – 32 GB dahili depolama alanı, 4 GB RAM – 64 GB dahili depolama alanı olmak üzere iki farklı versiyona sahip olduğunu belirtelim. Telefonda tam 5000 mAh batarya kullanılmış ve böylece çok uzun bir süre boyunca şarj olmadan dayanabilecek. Bunda ekran çözünürlüğünün Full HD değil de HD olmasının da büyük payı var elbette bu bir yandan da dezavantaj. Nitekim Galaxy M20 modeli HD çözünürlüklü 6.3 inç büyüklüğünde ekran kullanıyor. Full HD daha iyi bir tercih olabilirdi.

Telefonun arka kısmında çift kamera yer alıyor. Bu kameraların biri 13 diğeri 5 MP. Ön kısmında ise bir adet 5 Megapiksellik kamera bulunuyor. Cihazın ülkemizde de satışa sunulmasına kesin gözüyle bakılıyor ancak 1500 TL’den daha yüksek bir fiyattan satılması kuvvetle muhtemel olduğu için endişe duyuluyor.