Samsung İşten Çıkardığı Çalışanlarına Galaxy S10 Plus Hediye Etti

Samsung her ne kadar büyük bir teknoloji markası olsada bazen bazı projeleri tutmayabiliyor ve bu durumda dükkanlarına kilit vurmak zorunda kalabiliyor. Şimdi bunlara örnek gösterilebilecek bir hadise daha yaşandı.

Çin’de üçüncü üretim tesisini kapatmak zorunda kalan Samsung, bu nedenle oradaki çalışanlarını da işten çıkarmak durumunda kaldı. Samsung, bu kötü durumu az da olsa telafi edebilmek için kullanıcılarına çeşitli hediyeler sundu. Bu hediyelerin arasında Galaxy A80, Galaxy S10 Plus, saat ve para yer alıyor.

Oluşan son raporlar Samsung’un Çin’de pazar payı bakımından %1’in altına gerilediğini ortaya koyuyor. Çin çok yüksek nüfuslu bir ülke ve bu durum Samsung’un bazı umutlarının sona ermesine, bazı tesislerinin de kapanmasına neden oldu.

Samsung, 10 yıldan fazla şirket bünyesinde çalışan ancak işten çıkarılan çalışanları için tazminat dışında bir miktar para, Galaxy S10 Plus, akıllı saat gibi hediyeler vererek gönüllerini almaya çalıştı. 10 yıldan az çalışanlara ise Galaxy A80 telefonunu hediye etti.

Cevap bırakın