Mate 20 Pro İçin Çıkan Güncelleme Sorunları da Beraberinde Getirdi

Huawei markası Mate 20 Pro için geçtiğimiz dönemde bir güncelleme yayınlamıştı. Ancak yayınlanan bu güncellemenin hatalar içerdiği ortaya çıktı. Bunun üzerine yeni bir güncelleme daha yayınlanarak sorunun çözülmesi bekleniyor.

Akıllı telefon geliştiricilerinin bir güncelleme sunmadan önce telefonlarıyla uyumluluğu konusunda yeterli testleri yapması gerekiyor. Ancak bu testler yeterli olmadığında pek çok problemle karşılaşılabiliyor. Bu tarz haberlerlerle sıklıkla karşılaşıyoruz. Bu kez de Mate 20 Pro telefonu sahiplerinin bir şikayeti var. Mate 20 Pro için çıkan son güncellemeyi uygulayan pek çok kullanıcı telefonlarında problemler oluştuğunu rapor etti.

Problem 4.5G şebeke seçiminin iptal olmasından kaynaklanıyor. Genellikle güncellemeler yeni teknolojiler sunar yani örneğin 3G bir telefonun 4G desteklemesi gibi. Fakat güncellemeyi yapan kullanıcılar veri dolaşımında telefonun 3G veyahut 4.5G üzerinden çalışmasına dair bir tercih yapamıyor. 9.0.0.146 güncellemesinden sonra telefonun 2G modunda takılı kaldığını beyan eden pek çok kullanıcı var. Bu durumda 9.0.0.146 güncellemesini yapmak mantıklı gözükmüyor. Ancak Huawei sorun üzerinde çalışıyor ve kısa zamanda bir güncelleme yayınlayacaktır.

Mate 20 Pro akıllı telefonu şu an Huawei tarafından geliştirilen değerli modellerden biri olup satışa sunulduğu pazarlarda ilgiyle karşılanıyor.