Mate 20 Pro Güçlü Bataryasıyla Farkını Gösterecek

Huawei cephesinde hareketlilik devam ediyor. Sızdırılan bir görsel Mate 20 Pro bekleyenleri epey heyecanlandıracak. Görsele göre Mate 20 Pro, serideki en yüksek bataryalı akıllı telefon olacak.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olan Huawei, çalüışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Şirket şimdi Mate serisinin gelmiş geçmiş en iyi bataryalı akıllı telefonunu Mate 20 Pro’yu ortaya koyabilmek için çalışıyor. Bu doğrultuda Mate 20 Pro modelinde, şu ana kadar görülmemiş bir batarya performansına şahit olabiliriz.

Görselden de görebileceğiniz üzere P10 Plus modelinde 3750 mAh batarya yer alırken Mate 10 Pro ve P20 Pro modelinde 4000 mAh’a yer verilmiş ve sağ tarafta en yüksek batarya performanslarının gözler önüne serildiğini düşündüğümüz minik grafikte en geniş alanda koca bir soru işareti var. İşte o soru işareti çok yüksek bir olasılıkla Mate 20 Pro modeli. Cihaz hakkında ortaya çıkan sızıntılara göre de tam 4300 mAh batarya yer alacak. Görsele de bakacak olursak bunu inkar etmek son derece güç.

Mate 20 Pro, tam üç kameraya sahip olmasıyla da dikkat çekecek. Aynı zamanda ekranın ön kısmında da iki kamera yer alacak. Böylece toplam 5 kamerayla gelecek olan Huawei Mate 20 Pro, çekim kalitesi konusunda kullanıcılara en iyi deneyimleri yaşatacağa benziyor. Kirin 980 işlemci ile piyasaya sürülecek olan modelin ekran boyutu ise 6 inç olacak. Elbette bu kadar yüksek özelliklere sahip bir telefonun fiyatı da oldukça yüksek olacaktır. Gelişmelerin takipçisi olacağız.