MechWarrior 5 Mercenaries İncelemesi

Yeni bir inceleme içeriğiyle karşınızdayız. MechWarrior 5 Mercenaries oyununu masaya yatırıyoruz.

Oyunda yenilenmiş bir mech robotu kullanıyorsunuz.İlk etapta oyun size bazı eğitim safhaları çıkarıyor ve bir yerden sonra düşmanlar geliyor. Robotunuzun ayak kısmını ve gövde kısmını ayrı ayrı yönetmeniz gerekli ve bu durum özellikle farklı bir mekaniğe sahip olduğundan oyuncu için bir hayli zorlayıcı olabiliyor.

MechWarrior 5’te yönettiğiniz robotun sıcaklık dereceleri bulunuyor. Robotunuzun sıcaklık seviyesini belli bir kalibrede tutmanız gerekiyor. Aynı zamanda silahlarınızın tekrar kullanılabilirliğini iyi ölçmeniz gerekmekte.

Oyun çevresel faktörleriyle de dikkat çeken bir tarza sahip. Örneğin ağaçlar ve binalar yıkılabiliyor. Robotunuzla onlara çarpabiliyorsunuz ve bu durumda mech isimli robotlarınız hasar alıyor. Robotunuzu tamir etmek için oyun içerisinde belli bir zamanı harcamanız gerekiyor ancak neyseki gerçek zamanlı bir tamir yok.

Oyunun önemli artılarından biri hikaye ile birlikte mikro görevleri oynatması. Böylece hem oyunda ilerliyor hem de kendinize yeni özellikler ekleyebiliyorsunuz. Oyunda yetenek düzeyiniz de bir hayli önemli. Yeteneğinizi istediğiniz şekilde yansıtabiliyorsunuz.

Grafiksel açıdan gayet güzel gözüken oyun animasyonlar konusunda ise biraz zayıf gözüküyor. Karakter animasyonları göze çok hitap etmiyor.

Genel itibariyle MecWarrior 5 Mercenaries , robot savaşlarına yeni bir boyut kazandıran oldukça eğlenceli bir oyun. İlk etapta farklı mekaniklerinden dolayı sizi biraz zorlayabilir ancak zaman içerisinde bir hayli sevebilirsiniz. Ufak tefek eksiklikleri bulunuyor ve bunlar elbette doğal karşılanabilir.

Cevap bırakın