Microsoft Edge Tarayıcısında Ayarları Sıfırlama Yöntemi

Microsoft Edge tarayıcısında ayarları sıfırlamak için gerekli seçenekler kullanıcılara sunulmamış. Fakat buna rağmen ayarları sıfırlayabilirsiniz. Makalemizi inceleyerek nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Microsoft’un İnternet Explorer’dan sonraki gözdesi Microsoft Edge tarayıcısında varsayılan olarak ayarları sıfırlama seçeneği sunulmamış. Bu yüzden ayarları sıfırlarken biraz meşakatli bir yolu kullanacağız. Yine de anlattıklarımızı harfiyen yaptığınız taktirde sıfırlama işlemini kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

İlk olarak dosya gezginini açıp üst kısımdan Görünüm sekmesine tıklayıp ardından Gizli Öğeler’i aktif hale getirmeniz gerekiyor.

Şimdi aşağıdaki yolu dosya gezgininizin adres çubuğuna yapıştırın ve açılan klasörü tamamen silin:

C:\Kullanıcılar\kullanıcıadınız\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe

Klasörün tamamen silindiğinden emin olun. Bazen hata verebiliyor. Eğer hata verirse bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar denersiniz.

Şimdi de Çalıştır kutucuğundan Windows Powershell uygulamasını yönetici olarak çalıştıralım ve aşağıdaki kodu aynen yapıştıralım:

Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml” -Verbose}

İşlemlerimiz bu kadar. Microsoft Edge üzerinde yaptığınız tüm ayarlar sıfırlanmış olacaktır. Sorun yaşayan varsa aşağıdaki yorum alanından bildirsin yardımcı olalım.

Cevap bırakın