Monster Hunter World PC’de Daha Güzel Olacak

İlk kez oyun konsolları için piyasaya sürülen ve ardından PC oyuncuları için açık betaya sunulan Monster Hunter World’e beta aşamasında çok büyük bir ilgi gösterilmiş, haberimizde bu ilgiden bahsetmiştik. Oyun çok yakında PC için resmen gelecek ve PC’de daha güzel grafiklere ve oynanışa sahip olacak.

Son  zamanlarda oyun dünyası Monster Hunter World’un PC için çıkacağı haberi ile çalkalanıyor. Ancak asıl dikkat çekilmesi gereken nokta oyunun PC için konsollara olduğundan biraz daha iyi olması. Grafiksel açıdan PC’de biraz daha iyi grafiklerle gelmesini bekliyoruz ve oyun derinliğinin konsollara göre daha fazla olacağını düşünüyoruz.

Önceki Monster Hunter oyunlarıyla karşılaştırıldığında Monster Hunter World, PC için daha müsait. Gerek grafikleri gerek açık dünya stili derin oynanış yapısıyla bunu gösteriyor.

Peki Monster Hunter World PC için ne zaman çıkacak?

Monster Hunter World PC çıkış tarihi 9 Ağustos olarak açıklandı. Böylece oyunun PC için tam sürüm olarak çıkmasına artık 1 aydan az bir süre kaldığını söyleyebiliriz.

Oyun ile ilgili Steam sayfası açıldı ve bu sayfada oyuna ön sipariş fiyat etiketiyle yer verildi. Şu an 199.00 TL ödeyerek Monster Hunter World oyununu PC için alabilirsiniz. Oyunun minimum  sistem gereksinimleri de yine Steam sayfası aracılığıyla yayınlandı.

Monster Hunter World sistem gereksinimleri nasıl olacak?

  • CPU: Intel Core i5 4460 veya seviyesinde AMD işlemci
  • GPU: NVIDIA GeForce GTX 760 veya R7 260X grafik kartı
  • RAM: 8 GB
  • Depolama Alanı: 20 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 7 64 Bit

Oyun keşif ve açık dünya unsurları nedeniyle PC platformunda çok sevileceğe benziyor. Aynı zamanda oyuncuların yıllardır dinozorlara karşı ayrı bir ilgisi bulunuyor. Pek çok dinozor oyununda bunu görmüştük. Monster Hunter World oyununda da kanatlı dev yaratıkları avlamaya çalışacaksınız. Avladığınız canavarlar o kadar güçlü ki avlanmaya çalışırken av olmamaya dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda canavarlar haricinde doğada zaman zaman karşınıza çıkabilecek diğer tehlikelere karşı da dikkatli olmalısınız.

Monster Hunter World toplam 12 dil destekliyor. Bu diller arasında Türkçe maalesef yer almıyor. Capcom tarafından geliştirilen oyun yine Capcom öncülüğünde yayınlanacak. Artık geriye 9 Ağustos tarihini beklemekten başka bir şey kalmıyor. Dileriz Monster Hunter World uzun bekleyişi boşa çıkarmaz  ve PC oyuncularını memnun eder.