Monster Hunter World Toplam Satış Rakamı 10 Milyonu Geçti!

Sevilen oyunlardan Monster Hunter World’ün toplam satış rakamı açıklandı. Oyun önemli bir başarı kaydederek 10 milyondan fazla sattı. 

Monster Hunter serisinin geliştiricisi, serinin son oyunu olan Monster Hunter World oyunu ile ilgili bir açıklama yaptı. Monster Hunter World, hem konsollar hem de PC platformu için piyasaya sürülmüştü. Oyunun PC sürümünde her ne kadar önemli bazı hatalar bulunuyor olsada görünen o ki PC sürümü de çok satıyor.

Monster Hunter World geliştiricisi daha önce yayınladığı raporda oyunun satış rakamının 8 milyonu aştığını söylemişti. Şimdi de 10 milyon rekorunu kırdığı açıklandı. Böylece Monster Hunter World oyunu tüm platformlarda toplam 10 milyondan fazla sattı.

Monster Hunter serisinin ise şu ana kadar toplam 50 milyon kadar sattığı açıklandı. Geliştiricinin bu başarısı ve seriye olan yoğun ilgi, ilerleyen süreçte seriye yeni oyunların da dahil olabileceğini gösteriyor.

Daha çok Asya’da ilgi görüyor

Serinin en fazla ilgi gördüğü bölge ise Asya. Asyalı oyuncular Monster Hunter World oyununu epey seviyor. Oyun Avrupa’da pek fazla ilgi göremesede Asya nüfusunun çok daha yüksek olması Monster Hunter geliştiricisinin istediği sonucu alabilmesini sağlıyor.