Moto G5S Plus Özellikleri ve Satış Fiyatları

Lenovo markası altında piyasada yer almaya devam eden marka Motorola, yeni seri akıllı telefonlarını bir bir piyasaya sürmeye devam ediyor. Lenovo desteğiyle beraber yeniden gündeme gelen markanın son olarak Moto Z2 Force amiral gemisi akıllı telefonlarıyla bir hayli konuşulduğunu görmüştük. Z2 Force amiral gemisi akıllı telefonlarından sonra orta segment için adım atacağı bilinen teknoloji devinin, Moto G5S serisi ise beklenen seriler olmayı başarmıştı. Yeni serinin üst segment modeli olarak gösterilen Moto G5S Plus akıllı telefonlarının sahip olduğu özelliklerde bir hayli ilgi çekmişti. Peki, Moto G5S Plus modeli nasıl sistemlere sahip? Detaylarıyla inceleyelim.

Moto G5S Plus Tasarım Detayları

Yeni model Moto akıllı telefonlarının en çok merak edilen noktası tasarımları oluyor. Çünkü yeni serilerde Motorola’nın telefonlarında mod desteği adı verilen bir destek var ve mod desteği telefonlara birçok yeni özellik eklenmesini sağlıyor. Telefonlara mod aksesuarını takmak içinse marka tarafından belirlenen tasarımın kullanılması gerekiyor. Moto G5S Plus modelinde de bu tasarımı görüyoruz. Arka kısımda yine dairesel bir kamera bölümünün kullanıldığını görüyoruz. Mod uyumuna yer verilen diğer modellerde olduğu gibi akıllı telefonun kamera kısmında dışa doğru çıkıntı olduğunu da görüyoruz. Kamera kısmında dışa doğru çıkış bir tasarım var ve hemen alt bölümünde de Motorola logosu olduğunu görüyoruz. Arka kısımda başka bir detaya yer verilmiyor.

Moto G5S Plus

Ön tasarıma geldiğimiz zaman ise telefonların tasarımında genel olarak bir değişiklik bulunmadığını görüyoruz. Parmak izi sensörü için fiziksel bir Home tuşunun bulunduğu ön ekranda, ekran gövde oranı çok daha başarılı. Fakat yine de son seri amiral gemisi akıllı telefonlarında olduğu gibi tamamen ekrandan oluşan bir telefon söz konusu değil. Tasarım kısmında son olarak vereceğimiz bilgi ise metal çerçeve malzemesi. Hem gövde hem de çerçeve kısmında metal kullanıldığı görülen akıllı telefonların 8 mm kalınlığında olduğunu da ekleyelim. Renk seçenekleri ise Gri ve Altın olarak iki farklı renk.

Moto G5S Plus Teknik Özellikler

Moto G5S Plus modelinin tasarım detaylarından sonra telefonların teknik özelliklerine geçiş yapalım. Bu noktada öncelikle işlemcileri değerlendirmek gerekiyor. Moto G5S Plus serisi orta sınıf akıllı telefon modellerine dahil olan bir seri. Bu nedenle içerisinde yer alan işlemci modelinin de çok yüksek bir seri olması beklenmiyordu. Açıklanan bilgilere göre de telefonların içerisinde yer alan işlemcilerin beklendiği gibi orta sınıf olduğu görüldü. Snapdragon 625 serisi işlemci modellerine sahip olan akıllı telefonların sunduğu hız değeri ise 2.0 GHz. 8 çekirdekli işlemci modeli olan Snapdragon 625 serisinin, beraberinde Adreno 506 grafik birimi gibi oldukça yüksek bir sisteme sahip olduğunu da söylemek gerek.

Moto G5S Plus

RAM bellek miktarında da 3 GB seçeneğini tercih eden Motorola, orta sınıf için beklenen teknolojileri sunmuş demek yanlış olmayacaktır. Ram bellek tipinin de LPDDR3 teknolojisinde olması yine eksi yönlerden biri olarak gösterilebilir. Fakat tüm bunlara karşın yeni seri akıllı telefonların orta segment için aranan teknolojilere sahip olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz.

RAM bellek miktarı ve işlemci türü hakkında bu bilgileri elde ettiğimiz akıllı telefonların depolama alanıysa 32 GB standart alan olarak karşımıza çıkmış durumda. Hafızanın maksimum olarak yükseltilebileceği miktar ise 128 GB. Bunun dışında kullanıcıların ekstra bir hafıza kullanması mümkün değil.

Moto G5S Plus serisi teknik özellikler kısmında bir de dipnot eklememiz gerekecek. Yeni seri akıllı telefonların 4 GB RAM bellekli modeli de bulunuyor. Bu modelin kullanıcıların seçimine bağlı olarak sunulacağı ve standart modelinde diğer seri olacağını hatırlatalım. Eğer 4 GB RAM bellekli modeli seçecek olursanız bu durumda da depolama alanının 64 GB boyutuna çıktığını görüyoruz. Fakat depolama alanı için maksimum değer yine 128 GB.

Moto G5S Plus Ekran Tercihleri

Teknik özelliklerinden hemen sonra yeni modelin ekran özelliklerinden bahsedeceğiz. Moto G5S Plus modelinde ekran kısmında 5.5 inç boyut tercihi yapıldığı görülüyor. IPS LCD panel kullanımı yapıldığı görülen akıllı telefonların, çözünürlük değeri de Full HD olarak açıklandı. 5.5 inç ekran boyutu ve Full HD çözünürlük değerinin genel görüntü kalitesini de oldukça yükselttiğini de belirtelim.

Moto G5S Plus

Yeni telefonlarda olduğu gibi Gorilla Glass 5 camlarının yerine Gorilla Glass 3 camlarını kullanan Motorola’nın ekran gövde oranı için sunduğu değer ise %71.3 olarak açıklandı. 401 PPI piksel yoğunluğu sunulan akıllı telefonların ekranları hakkında da elde ettiğimiz tüm bilgiler bunlar.

Moto G5S Plus Kamera Sistemleri

Yeni seri Plus modelinin en büyük farkı ise çift kamera desteği oldu. Orta sınıf modellerde çok sık karşılaşmadığımız çift kamera desteğini sunan Moto G5S Plus akıllı telefonlarında 13 MP değerinde çift arka kamera bulunuyor. Birçok teknolojiyi destekleyen çift tonlu kameralara, ön kısımda 8 MP değerinde geniş açılı bir kamera eşlik ediyor. Genel kullanım için oldukça yeterli olan kameraların HDR özelliği ve 4K çekim desteği bulunduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

3000 mAh batarya, Android Nougat işletim sistemi, Nano SIM sistemi gibi detayları da bulunan Moto G5S Plus akıllı telefonlarının satış fiyatıysa 300-400 Euro arasında değişecek. Bu rakamların ülkemizde ne kadar yüksek fiyatlara çıkacağı konusundaysa tahmin yapmak oldukça zor. Yine de belli bir kapasitenin üzerinde satış yapmak adına Moto G5S Plus modelinin çok yüksek bir fiyatı olmayacağı düşünülüyor. Ülkemiz içinde bu durum geçerli olursa fiyatların çok yüksek tutulmayacağını göreceğiz.

Cevap bırakın