Mozilla Firefox Sekme ve Uzantı Sisteminde Değişikliğe Gidiliyor

Mozilla, dünyaca ünlü tarayıcısı Mozilla Firefox’u daha kullanışlı bir hale getirmek için çalışıyor. Bu doğrultuda sekme sistemini düzenleyen etkileyici bir Mozilla uzantısı üzerinde çalışılıyor.

Mozilla’nın üzerinde çalıştığı projenin ismi Firefox Color. Arka plan rengi, metin rengi ve araç çubuğu renginin değiştirilmesini sağlayan Firefox Color, renk düzenleri oluşturup bunları kaydetmenize ve hatta başka kullanıcılarla paylaşmanıza olanak veriyor. Kendi renk temalarınızı oluşturabileceğiniz gibi aynı zamanda hazır Firefox Color şablonlarından da yararlanabileceksiniz.

Öte yandan Mozilla, Side View özelliği üzerinde çalışma sergiliyor. Bu özellik ile birlikte iki tarayıcı sekmesinin aynı anda görüntülenebilmesi sağlanıyor. Bu özellikle çalışanlar için büyük bir fayda sağlayacaktır. Tek tıklamayla ekranı ikiye bölebilecek, bir sekmeyi solda diğerini de ekranın sağında görüntüleyebileceksiniz. Bu özellik her ebattaki monitörde sorunsuz çalışabilecek ama verimli bir şekilde kullanabilmek için geniş bir monitöre sahip olmanız gerekecek. Geniş monitörünüz sayesinde tek bir sayfada birden fazla web sayfasını Side View ile tek tuşta kullanabileceksiniz.

Mozilla şu an bu özellikleri test ediyor. Testin olumlu sonuçlanması halinde kullanıcılar için sunulmaya başlanacak. Gelişmelerin takipçisi olacağız.