Mozilla Firefox VPN Ekleme Yöntemi

Yeni içeriğimizde Mozilla Firefox tarayıcısına nasıl VPN ekleyebileceğinizi anlatacağız.

 

Mozilla Firefox internet tarayıcısında VPN eklentilerini kullanarak harici bir programa gerek duymadan tarayıcıya entegre bir şekilde aktif edebilirsiniz. Böylelikle internette özgür bir şekilde gezinti yapabilirsiniz. Peki VPN, Mozilla Firefox’a nasıl eklenir?

Bunun için Mozilla Firefox’un özel eklenti mağazasından yararlanabilirsiniz.

  • Addons.mozilla.org linki Mozilla’nın resmi eklenti adresidir. Adrese girin ve sağ üst köşede bulunan arama kutucuğuna VPN yazıp klavyenizden Enter tuşuna basın.
  • Karşınıza çok sayıda VPN eklentisi çıkacaktır. Liste halinde sunulan bu eklentiler arasında kendinize en uygun bulduğunuz eklentinin yanında bulunan Add to Firefox butonuna tıklayın.
  • Eklenti kurulmaya başlayacaktır. Hazır olduğunda otomatik olarak aktif edilmediyse eklenti ayarlarına girerek aktif edin.

Önerdiğiniz bir eklenti var mı?

ZenMate, Hotspot gibi popüler programları denemenizi tavsiye ederiz. Güvenilirlik açısından biraz daha iyi bir imaja sahipler.

 

Mozilla Firefox Eklenti Ayarları

Mozilla Firefox eklenti ayarlarına erişmek için ilk olarak sağ üst köşedeki alt alta üç yatay çizgi işaretine bir kez tıklayın.

Eklentiler yazısına tıkladığınızda eklenti ayarları açılır. Bu ayarlardan aktif etmek istediğiniz eklentinin üzerne gelip Ekinleştir yazısına tıklayın.

Cevap bırakın