Firefox’un Yeni Sürümü Tüm Site Bildirimlerini Engellemenizi Sağlayacak

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcılarından Mozilla Firefox için yeni bir sürüm ekleniyor. Söz konusu sürüm Mozilla Firefox ile internet sitelerinin daha fazla denetim altına alınabilmesini sağlıyor.

Mozilla Firefox için hazırlanan yeni sürüm, internet sitelerinin tarayıcı bildirimleri konusunda kullanıcıya herhangi bir istek gönderememesine yarıyor. Şu an özellikle teknoloji haber sitelerinde tarayıcı bildirim  sisteminin kullanıldığına şahit olmuşsunuzdur. Bir siteye girdiğiniz sol üst köşede tarayıcı bildirimlerine onay verip vermediğiniz ile ilgili bir soru geliyor ve bazen cevaplarını bilerek yanıltmacalı bir şekilde yerleştiriyorlar. Örneğin Teşekkürler yazısına tıkladığınızda abone olmanız buna örnek olarak gösterilebilir.

İşte Firefox’un yeni sürümü tüm bu tarayıcı bildirimlerini devre dışı bırakacak. Ve yine iddialara göre artık Mozilla Firefox üzerinde konum engelleme özelliği çok daha etkin olacak. Hali hazırda Mozilla Firefox’ta konum paylaşımını engelleme isteği özelliği bulunuyor ve konumu devre dışı bırakabiliyorsunuz fakat bu kısmen geçerli oluyor. Oysa yeni sürüm, sizleri sitelerin izleyebilmesini engelleyebilmek adına daha ciddi önlemler alıyor.

Yeni güncellemenin merkezinde kullanıcı gizliliğini arttırmak olsada aynı zamanda ufak tefek farklı değişikliklerin yapıldığının da altını çizelim. Mozilla Firefox yeni sürümü ilie birlikte performans çapında da önemli geliştirmeler yapılacak. Sunulan son Mozilla Firefox sürümü oldukça etkileyiciydi ve hız açısından Firefox epey gelişti. Güncellemenin ardından da daha hızlı bir Firefox gelecek.