Nokia 2 Akıllı Telefonlarının Render Görüntüleri Geldi

Akıllı telefon dünyasının en başarılı markalarından biri olmasa da geri dönüş yaptığı için hemen her akıllı telefon modelinde bir hayli konuşulmayı başaran teknoloji devi Nokia, yeni akıllı telefon modellerini genişletmek içinde çalışmalarını hızlandırıyor. Nokia 3,5,6 modelleriyle beraber kendisine yer bulan markanın son olarak Nokia 8 akıllı telefon serisi için yeni adımları ortaya çıktı.

Markanın amiral gemisi akıllı telefonları olacağı söylenen Nokia 8 modelinden hemen sonra ise markanın bir de giriş seviyesi akıllı telefonları için adım atacağı görüldü. İlk olarak markanın yeni seri akıllı telefonlarının belli başlı özelliklerini gösteren bazı paylaşımlar yapılmıştı. Telefonların ilk özelliklerini ortaya koyan bu bilgilerin hemen ardından bu kez yeni modelin render görüntüleri olduğu iddia edilen görüntülerde ortaya çıktı.

Nokia 2 Nasıl Bir Akıllı Telefon Olacak?

Öncelikle yeni seri akıllı telefonların özellikleri konusunda ortaya atılan iddialardan bahsedelim. Tabi ki marka doğrulamış değil fakat yeni seri akıllı telefonların 4.5 inç ekran ile gelmesi haliyle daha minimal bir model olması beklentisi var. Bunun dışında giriş seviyesi olarak adlandırabileceğimiz yeni seri akıllı telefonların Snapdragon 212 işlemci serisine sahip olacağından söz ediliyor. 2 GB RAM bellek ve 8 MP arka, 5 MP ön kamera gibi iddiaları da öne çıkacak olan yeni serinin tanıtımının ne zaman yapılacağını ise bilemiyoruz.

Nokia 2

Bunun yanı sıra ortaya çıkan son render görüntüleriyse Nokia 2 akıllı telefonlarının ortalanmış tek arka kameraya sahip olacağı ve ön kısımda da geniş bir ekran kullanımı yapılacağı görülüyor. Home tuşu ve benzeri bir fiziksel bir tuşa sahip olmadığı görülen akıllı telefonların çok üst düzey olmasa da beğeni toplayacak bir model olarak değerlendirilen Nokia 2 modellerinin fiyatının ne kadar olacağı konusunda ise bir bilgi yok. Nokia 2 modelinin bu özellikleriyle beraber çok yüksek bir fiyata sahip olmayacağını düşünüyoruz.

Cevap bırakın