Nokia 2 Kullanıcılarına Juho Sarvikas’tan Oreo 8.1 Müjdesi

Juho Sarvikas tarafından Nokia 2 kullanıcılarına önemli bir müjde verildi. Nokia 2 sahipleri, Oreo 8.1 güncellemesini doğrudan alacaklar. Böylece Nokia alışılmışın dışına çıkacak.

Genellikle giriş segment akıllı telefonlara pek güncelleme sunulmaz fakat Nokia yetkilileri giriş segment kullanıcılarını da önemsiyor ve bu onlara önemli bir puan kazandırıyor.  Yaşanan yeni gelişmeler, Nokia 2 isimli giriş segment akıllı telefon sahiplerini oldukça memnun edecek.

Nokia 2 için daha önce Android Oreo 8.0 güncellemesini alacağı açıklanmıştı ve bu durum teknoloji basınında dikkat çekmişti. Çünkü kimse giriş segment cihazlara güncelleme sunulmasına, özellikle de en yeni sürümün sunulmasına pek alışkın değildi. Nokia, bununla da kalmayarak yeni bir karar aldı. Nokia 2 cihazına Android Oreo 8.0 güncellemesi esgeçilerek doğrudan Android Oreo 8.1 güncellemesinin verileceği duyuruldu.

Duyuruyu yapan isim HMD Glbol tüzel kişiliğinin baş ürün sorumlusu olan Juho Sarvikas. Yani söz konusu haber güvenilir bir kaynağa dayanıyor. Android 8.1 Oreo, özellikle Android Go teknolojisi hususunda çok önemli özellikler içeriyor. Android Go söz konusu olduğu için de Nokia 2 gibi giriş segment cihazları da yakından ilgilendiren bir yazılım. Bu noktada Nokia 2 kullanıcılarının oldukça avantajlı olacağını söyleyebiliriz.

Cevap bırakın