Nokia 6.1 Plus Telefonu Satılır Satılmaz Stokları Tükendi

Nokia serisinden Nokia 6.1 Plus telefonu ilk olarak Çin’de satışa sunuldu. Çin’de satışa sunulur sunulmaz çok kısa bir süre içerisinde stokları tükendi.

Cep telefonu dünyasının en prestijli markalarından biri olan Nokia, şu an her ne kadar bağımsız olmasada markaya yönelik yoğun bir ilgi olmaya devam ediyor. Nokia tarafından piyasaya sürülen yeni Nokia 6.1 Plus akıllı telefonu, piyasaya sürülür sürülmez büyük bir ilgiyle takip ediliyor.

Cihaz Çin’de satışa sunulur sunulmaz yoğun bir ilgiyle karşılaştı ve stokları çok kısa bir süre içerisinde tükendi. Böylece Nokia ilk etapta büyük bir başarı sağlamış oldu. Yakın zamanda bir kez daha stoklara gelecek olan telefon, ilerleyen süreçte diğer pazarlarda da kendisine yer bulacak.

Flipkart aracılığıyla 225 Dolardan piyasaya sürülen Nokia 6.1 Plus akıllı telefonu, yalnızca üç dakika içerisinde tükendi. Perakende satış mağazası tarafından yapılan açıklamada yalnızca 1 saniyede 150 adet Nokia 6.1 Plus akıllı telefonunun satıldığı açıklandı.

Nokia 6.1 Plus teknik özellikleri 

5.8 inç büyüklüğünde 2280x1080p ekrana sahip olan Nokia 6.1 Plus akıllı telefon modeli, genellikle orta segmentte karşımıza çıkan Snapdragon 636 işlemci içeriyor. Adreno 509 GPU ile gelen Nokia 6.1 Plus modeli, biri 16 MP olmak üzere çift arka kameraya ve bir adet 16 MP ön kameraya sahip.

Parmak izi sensörü desteği bulunan akıllı telefonda çift sim kart desteği yer alıyor. Hızlı şarj teknolojisini de destekleyen Nokia 6.1 Plus, 3000 mAh büyüklüğünde pile sahip.  3 GB RAM & 32 GB dahili depolama kapasitesi ve 4 GB RAM & 64 GB dahili depolama alanı olmak üzere iki farklı versiyonu bulunan Nokia 6.1 Plus’ın ilerleyen süreçte Türkiye pazarında da yer alması beklenmekte.