Nokia 6.1 Plus Telefonundaki Çentik Gizleme Özelliği Kullanılamıyor

Nokia, Nokia 6.1 Plus akıllı telefonu için bir güncelleme yayınlamıştı. Ancak bu güncelleme telefonu kullananları pek de memnun etmedi.

Akıllı telefon dünyasında her ne kadar bağımsız olarak yoluna devam edemesede hala saygın markalardan biri olan Nokia, son zamanlarda alışık olduğumuz çentikli tasarımlara bir yenisi daha eklemiş, çentikli tasarımlı bir Nokia 6.1 Plus akıllı telefonu piyasaya sürmüştü. Söz konusu telefon güçlü özelliklere sahip olmasına karşın tasarım olarak da çentikli yapısından ötürü son derece zarif ve şık gözüküyordu. Ancak pek çok kullanıcı ekranın ortasında yer alan çentikten rahatsız oluyor ve telefonlarında bu çentiği görmek istemeyebiliyor. Bu yüzden telefonu kullanırken çentik gizleme özelliğini açarak Nokia 6.1 Plus telefonundaki çentik gizleme işlevini aktif edebeliiyordunuz. Ancak yayınlanan yeni bir güncelleme bu özelliğin açılmasını engelliyor.

Nokia 6.1 Plus akıllı telefonlarında yer alan çentik gizleme özelliği, yeni yazılım güncellemesiyle beraber ortadan kayboldu. Telefonlarını güncelleyen pek çok kişi artık ekran çentiğini gizleyemiyor. Bu da kullanıcılar için büyük bir sorun teşkil ediyor. Pek çok kullanıcı sosyal mecralar aracılığıyla Nokia’ya bu konuda olan tepkilerini dile getirmiş. Nokia tarafından en kısa sürede bir güncelleme daha yayınlanıp sorunun çözüme kavuşturulması bekleniyor. Nokia cephesinden henüz konuya ilişkin resmi bir açıklamanın gelmediğini de belirtelim. Ancak tepkilerin fazla olması Nokia’nın da dikkatini çekecektir. Bu durumda yakın zamanda Nokia 6.1 Plus için çentikli tasarım özelliğinin tekrar geleceğini söyleyebiliriz.

Nokia 6.1 Plus özelliklerini hatırlayalım

5.8 inç büyüklüğünde 2280 x 1080 piksel çözünürlüğünde IPS LCD çentikli ekranı bulunan Nokia 6.1 Plus, genellikle orta segment cihazlarda kullanılan sekiz çekridekli işlemci Snapdragon 636’ya sahip. Çift arka kameralı telefonun ön yüzünde de bir adet 16 Megapiksellik kamera bulunuyor. 3 GB RAM / 32 GB dahili depolama alanı başlangıç seçeneğiyle piyasada olan modelin 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı olmak üzere farklı bir modeli daha bulunuyor. Parmak izi sensörü yer alan telefonda çift sim kart girişi de bulunmakta.