Nokia Çok Güçlü Geri Döndü!

Son 10 yılda yükselen akıllı telefon standartlarını yakalamayı başaramayan Finlandiyalı telefon üreticisi Nokia büyük sorunlarla çırpındığı bu karanlık yıllardan sonunda Android işletim sistemini kullanmaya başlayarak kurtulmuşa benziyor.

 

 

Geçtiğimiz aylarda sırayla Nokia 3, Nokia 5, Nokia 6 ve Nokia 8 ismiyle tam 4 akıllı telefon tanıtımı yapan Nokia yıl sonuna kadar Nokia 2 ve amiral gemisi olan Nokia 9 ile birlikte 2 adet akıllı telefonunun daha tanıtımını yapmış olacağını açıkladı. Bu Android işletim sistemli akıllı telefonların yanı sıra efsane 3310 modelinin yenilenmiş versiyonunun da tüketiciye sunulduğunu hatırlatmayı borç biliyoruz.

 

 

Ancak Nokia‘yı yeniden Samsung, LG, Apple gibi dev isimlerin yanına taşıyacak olan şey bu telefonların nasıl satış rakamlarına ulaşacağı idi. Ve bu konuda Nokia  şimdilik epey iyi iş çıkarmışa benziyor. 2017 yılının ilk 6 aylık periyodu içerisinde yaklaşık 4 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştiren Nokia bu satış rakamlarını ivmelenerek sürdürüyor. 2017 3. çeyreğinde 2 buçuk milyonu aşkın telefon satışı yapmayı başaran Nokia firmasında hedef 2017 yılını 10 milyon satış rakamını aşarak kapatmak şeklinde belirlenmiş.

 

 

Özellikle güçlü modelleri Nokia 8 ve Nokia bu konuda en yüksek satış rakamlarına sahip olması beklenen modeller olarak göze çarpıyor. Eğer yıl sonuna kadar 10 milyon satış rakamını aşmayı başarırsa Nokia  aradan geçen yıllardan sonra yepyeni bir döneme son derece başarılı bir giriş yapmış olacak. Sizce Nokia bunu başarabilecek mi? Yeni Nokia modellerinden herhangi birini almayı düşünüyor musunuz? Yorumlarınızda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Cevap bırakın