Android Telefon Açılırken Donma Sorunu Çözüm Yöntemleri

Android akıllı telefonunuz açıldığı esnada donuyorsa bu hususta neler yapmanız gerektiğini anlatıyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Popüler işletim sistemlerinden Android, bazı cihazlarda açılırken donma sorunu yaşatabilmektedir. Bu gibi durumlarda uygulanabilecek bazı yöntemler bulunur. Sorunun en temel çözümü, neden kaynaklandığını bulmaktan geçmektedir. Ancak bu sorunun ana kaynağını hemen belirleyebilecek sihirli bir yöntem bulunmamaktadır. Donma sorununa en fazla neden olan şey ise depolama biriminin dolması, üçüncü parti uygulamaların verdikleri hatalar, işletim sisteminde yazılım uyuşmazlığı nedeniyle bazı hatalardır. Yazımızda bunları maddeler halinde irdelemek istedik.

Depolama alanı

Akıllı telefonlarda depolama alanı tamamen dolduğunda donma problemi meydana gelir. Bu problemler aslında depolama alanı dolmaya çok yaklaştığında da meydana gelmeye başlamaktadır. Bu sorun günümüzde çok yaygın olarak görülür. Özellikle de teknoloji ile çok içli dışlı olmayan ancak akıllı telefonların daha yaygın olmasıyla telefon kullanmaya başlayan büyüklerimiz, depolama alanlarını iyi yönetemeyebilmektedir. Bu noktada donma sorunu yaşadıklarında önemli bir sorunla karşı karşıya olduklarını düşünebilirler. Oysa çoğu kez depolama alanını temizlemek yeterli gelir. Depolama alanını temizlerken tavsiyemiz; Cihazınızdaki depolama alanının en az yüzde 20 oranında boş olmasını sağlamanız yönünde olacaktır.

Uygulamalar

Bazı uygulamalar sistemin çalışma ayarları üzerinde değişiklikler yapar ve telefonun veya tabletin açılırken de, kullanım esnasında da donmasına neden olabilir. Uygulama kaynaklı hataları giderebilmek için cihazınızda bulunan uygulamalardan özellikle güvenilir olmayanları kaldırmanızı, uygulamaları güncellemenizi tavsiye ediyoruz.

Telefonun Özellikleri

Cihazınızın sahip olduğu teknik özellikler artık yetersiz geliyor olabilir. Bu durumda yapılması gereken şey cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayıp ilk kullanıldığı gibi kullanmak veya cihazı değiştirmektir.

Cevap bırakın