Nokia 2.4 Modeli Android 12 Tabanlı Yazılım Güncellemesi Aldı

Akıllı telefon üreticilerinden Nokia yazılım güncellemelerini sürdürüyor. Şirket bu sefer de Nokia 2.4 için Android 12 güncellemesi yayınladı.

Köklü telefon üreticilerinden Nokia’nın özellikle yazılım güncellemeleri konusunda son dönemde oldukça başarılı olduğu biliniyor ve şirket bu sefer de Android 12 tabanlı yazılım güncellemesini Nokia 2.4 akıllı telefonu için paylaştı.

Nokia 2.4 için çıkan yeni Android 12 güncellemesi Fransa ve Pakistan’da indirilmeye sunuldu ve dağıtımı sürüyor. Yazılım güncellemesinin boyutu 1.75 GB ve Nisan 2022 güvenlik yamasını içerisinde barındırıyor. 2020 yılında tanıtılan bir telefon olan Nokia 2.4 , giriş seviyesi bir model olmasına rağmen yeni güncellemeden yararlanarak dikkat çekti. Çıkışını Andorid 10 ile gerçekleştiren telefon için Nokia tarafından Android 12 güncellemesinin de yayınlanacağının sözü verilmişti şirket bu doğrultuda söz verdiği gibi güncellemesini yayınladı. Ayarlar menüsünden kontrol edebileceğiniz yazılım güncellemesi cihazınıza ulaştığı taktirde edinebilirsiniz.

Nokia 2.4 Özelliklerini Hatırlayalım

Nokia’nın 2.4 modelinde 6.5 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlüğü bulunan 2.D kavisli cam ekran bulunuyor. Sekiz çekirdekli MediaTek Helio P22 işlemcisinden güç almakta olan model, 32 GB depolama alanı – 2 GB RAM ve 64 GB depolama alanı seçeneklerine sahip. LED flaş destekli 13 MP arka kameraya ve 2 MP ikincil kameraya sahip olan akıllı telefonun ön yüzünde 5 Megapiksellik f/2.4 diyafram açıklığında selfie kamerası yer almakta. 189 Gram ağırlığında olan model çift SIM kart desteğine de sahip. 3.5 mm kulaklık girişine yer verilen model 512 GB harici depolama alanı desteği sunuyor.

Cevap bırakın