Nokia Önemli Bir Birimini Elden Çıkardı

Teknoloji dünyasının popüler markalarından Nokia, geçtiğimiz dönemde dijital sağlık kategorisinin önemli temsilcilerinden Withings’i satın almıştı. Fakat ardından işler yolunda gitmedi. Nokia bu nedenle dijital sağlık sektöründen çekildiğini duyurdu. 

Her ne kadar dünyaca ünlü bir marka olsada dijital sağlık alanında ürünlerini bir türlü istediği seviyede satamayan Nokia, aslında iyi giden bir şeyi kötüye çevirdi. Withings adı altında ürünler kolay bir şekilde satılırken Nokia Health ismini aldığından beri istenen randımana ulaşamadı. Haliyle Withings’in asıl sahibine dönebileceği veya eski isimle devam edebileceği konuşuldu. Nokia, başka sorunlar da olacak ki birimi tamamen elden çıkarmaya karar verdi.

Withings, bu sebeplerle asıl sahibine tekrar dönmüş oldu. Eric Carreel, şirketin ana kurucusu ve Withings’i Nokia’ya satan da kendisiydi. Ancak bir süre önce şirketi tekrar satın alacağını açıklamıştı. Şimdi tekrar yaptığı açıklamada satın alma işlemlerinin tamamlandığını, Withings markasının tekrar kendi bünyesinde olduğunu ifade etti. Withings tekrar eski haline kavuştu kavuşmasına fakat bir süre daha Nokia Health adı altında ürünler göreceğiz. Yaklaşık iki yıl sonra tekrar Withings markalı dijital sağlık cihazları çıkacak.

Bakalım Withings asıl sahibine dönmesinden sonra arzu ettiği başarılara ulaşabilecek mi?