Pavilion X360 Serisi Yeni Modelleriyle Geliyor

Ünlü teknoloji şirketlerinden HP, yeni Pavilion X360 dizüstü bilgisayarları ile iddialı geliyor.  X360 serisine yeni üyeler dahil eden şirket, pazarı bir hayli canlandırıyor.

HP, şimdi yeni ürünleri ile giriş segment pazarını kalbinden vurmayı hedefliyor. Pavilion X360 serisine 14 inç ve 15.6 inç olmak üzere iki farklı model ekleniyor. Seleflerine göre biraz daha ince yapılı olan bu modeller aynı zamanda boyut olarak daha ufak.

14 inçlik modelin ekranı HD çözünürlükte. 15.6 inç modelin ekranı ise Full HD çözünürlük desteklemekte. 14 inç modelde genel olarak; Intel Core i3 8.nesil işlemci, 8 GB RAM ve 500 GB HDD gibi donanımlar bulunurken, 15.6 inç boyutlu ekrana sahip modelde Intel Core i5 işlemci, 8 GB RAM ve 1 TB HDD yer alıyor.

Özelliklerinden de anlaşılabileceği gibi 15.6 inç model diğerine göre biraz daha pahalı. Bu model 760 Dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacak. Öte yandan 14 inçlik daha ufak ve daha mütevazi özellikleri bulunan modelin fiyatı 500 Dolar.

Bu iki ürünün ne zaman satışa sunulacağına dair bazı sızıntılar da var. Cihazların ya Mayıs ya da Haziran ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacaklarına yönelik ise şu an için net bir bilgi bulunmuyor.