HP’den Yeni Sökülebilir Chromebook Geliyor!

Ünlü teknoloji şirketi HP, yakında sökülebilir ilk Chromebook cihazını kullanıcılarla buluşturacak. Cihaz ile ilgili önemil bilgiler açığa çıktı.

Chromebook cihazlarının en büyük avantajı dizüstü bilgisayar olarak kullanılmalarına karşın Android uygulamalarını yerel bir biçimde çalıştırabilmeleridir. Bu durum Chromebook’a özgü önemil bir kullanışlılık ortaya koymaktadır. HP, yeni ürünü ile bu kullanışlılığı fiziki olarak da arttırıyor.

Normalde sökülebilir dizüstü bilgisayarlar hayatımıza pek dahil olabilen bir şey değil. Yani çok yaygın olarak görmemekteyiz fakat HP bu alanda ilerlemeyi kafasına koymuş gözüküyor. Yeni sökülebilir cihazının ismi HP Chromebook X2 ve bu ürün pek çok yeteneğe sahip. Dahili klavyesi mıknatıslı bölümünden sökülüp çıkarılabilmekte.

Üründe yedinci nesil Intel Core m3 işlemci birimi bulunmakta. Hem 4 hem 8 GB RAM bulunan modelleri var. Elbette bu modeller arasında fiyat farkı da bulunuyor. Ürünün ekran çözünürlüğü 2.400×1.600 piksel olup ekran boyutu 12.3 inç. Hem ön hem arka yüzünde kameralar bulunuyor. Ön yüzündeki kamera 5 MP, arka kamera ise 13 MP ölçeğinde.

Cihazın satışa sunulacağı fiyat da belli oldu. 599.99 Dolar ödeyerek sahip olunabilecek. Bu rakamın hemen hemen ufak bir iPad Pro modeline denk olduğunu ifade edebiliriz.