PC Dünyasında Uzun Zamandır Beklenen Final Fantasy XV Çıktı!

PC oyuncularının çok uzun zamandır çıkmasını beklediği Final Fantasy XV Windows Edition sonunda çıkışını gerçekleştirdi. İsminden de anlayabileceğiniz üzere Windows için özel sürüm olarak çıktı.

Final Fantasy XV aslında konsol oyuncularının bir süredir oynayabildiği bir yapımdı fakat PC oyuncuları çok istemelerine rağmen oynayamamıştı. Çünkü ilk etapta sadece konsol için çıktı. Ardından  PC platformundaki oyunculardan gelen yoğun istek üzerine geliştiricisi PC için de bir sürüm çıkarmaya karar verdi ve böylece Final Fantasy XV oyunu, Final Fantasy XV Windows Edition adıyla Steam’de yer aldı.

Oyun henüz yeni satışa çıktı ve Steam’de şu an fiyatı 144.00 TL. Böylece tıpkı Microsoft Store’da Xbox Live fiyatının 144.00 TL olduğu gibi aynı fiyatla satışa çıkmış oldu. Final Fantasy XV Windows Edition sürümü hazırlayan Square Enix, bir yandan da pişman oldu çünkü oyun henüz geçtiğimiz günlerde kırıldı. Böylece henüz daha piyasaya sürülmeden kırılan oyunlar kervanına katılan Final Fantasy XV Windows Edition’ın satışları beklenenin altında olabilir. Fiyatı da pek çok oyuncuya yüksek gelecektir fakat yine Final Fantasy serisine özel hayranlığı bulunan büyük bir kitlenin oyunu satın alarak oynayacağını düşünüyoruz.

Final Fantasy XV evreni için geliştirilen FFXV High-Resolution Pack içeriği de ücretsiz olarak indirelibilir durumda. Bu paket oyuna ayrı bir hava katmayı başarıyor.