Popüler Oyun Karakterleri

Bu yazımızda popüler oyunlarda yer alan, sevilen karakterlere değiniyor, söz konusu karakterlere ilişkin olarak bilgilere yer veriyoruz.

Video oyunlarında yer alan ana karakterler, oyuncuyla duygusal bağ kurulması anlamında son derece önem arz etmektedir. Bazı oyunlardaki ana karakterler itici olup pek sevilmezken bazı oyunlardaki karakterler ise aksine oldukça beğenilmekte ve taktir edilmektedir.

Oyun dünyasında karakterler, oyuncuyu veyahut oyuncu olmayan karakterleri yani NPC’leri temsil etmekte olan avatarlar olarak kabul edilmektedir. Karakterler, hikayeye ve oyun tasarımına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Karakterler ile oyuncuların tanımlanması ve birbiriyle bağ kurması mümkün hale gelir. Seslendirme, yüz özellikleri ve kıyafet gibi görsel ve kişilik özellikleriyle tasarlanmaktadırlar. Karakterler oyuncuların kişisel anlamda bağ kurmasına yardımcı olur. Karakteri beğenen oyuncular oyun ile daha fazla bağ kurabilir ve oynamak konusunda daha çok istek duyabilir.

Video oyunlarında karakter tipleri değişkenlik göstermektedir. Bunlara örnek verecek olursak; Protagonistler, antagonistler, destekleyici karakterler ve NPC’ler yer almaktadır. Protagonistler, oyunun ana karakterleri oyup, oyuncu tarafından kontrol edilmektedirler ve ana bakış açısını temsil edebilirler. Antagonistler ise oyunun hikayesinde yer alan ana kötü karakterlerdir. Hikayeyi ilerletebilmek için genelde ana kötü karakterler ile karşı karşıya gelmek ve hatta dövüşmek gerekebilir. Bunların yanı sıra destekleyici karakterler de bulunmaktadır. Destekleyici karakterler, ana karakterin yolculuğuna yardımcı olabilme amacını gütmekte olan ikincil karakterler olarak bilinmektedirler.

Oyunlarda NCP karakterleri, görev vericilerden dükkan sahiplerine kadar değişmekte olan, bilgisayar yapay zekasınca yönetilen diğer karakterlerdir. NPC karakterlerinin oyun dünyasının atmosferi üzerinde büyük bir etkisi bulunmaktadır.

Oyunlardaki popüler karakterler

Şimdi de sizler için sevilen oyunlarda yer alan başarılı karakterlere değineceğiz:

  • God of War (2018) – Kratos, Atreus
  • Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (2015) – Venom Snake, Quiet
  • Horizon Zero Dawn (2017) – Aloy, Rost
  • Super Mario Odyssey (2017) – Mario, Cappy
  • Red Dead Redemption 2 (2018) – Arthur Morgan, John Marston
  • The Witcher 3: Wild Hunt (2015) – Geralt of Rivia, Yennefer, Ciri
  • Uncharted 4: A Thief’s End (2016) – Nathan Drake, Elena Fisher, Samuel Drake
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (2017) – Link, Zelda
  • The Last of Us Part II (2020) – Ellie, Abby
  • Final Fantasy VII Remake (2020) – Cloud Strife, Tifa Lockhart, Aerith Gainsborough

Cevap bırakın