Razer Blackwidow Elite Detaylı İnceleme

Yeni bir inceleme ile daha karşınızdayız. Bu kez oyuncu klavyesi Razer Blackwidow Elite’ın incelemesini yapıyoruz. Razer Blackwidow Elite nasıldır? Artı ve eksi yönleri neler? İşte tüm detaylar…

Razer Blackwidow Elite oyuncu klavyesi yeşil anahtarlara sahip olup tepki süresi, kullanım kolaylığı hususunda oldukça iyi. Klavyenin sağ üst kısmında medya kontrol tuşları bulunuyor. Razer Blackwidow Elite, yapı olarak ikiye ayrılmakta. Aynı zamanda ses kısmına da ayrıca değinmek gerekiyor. Yapı fonksionu olarak iki kısma ayrılan switch teknolojisinin ses anlamında da silent ve clicky olarak iki şekilde ayrıldığını belirtelim. Switch renklerine göre ayrılabiliyor. Switch green, orange, yellow, oto-mechanical gibi özellikler sunuyor.

Klavyeyi masanızda sabit bir şekilde konumlandırmak oldukça basit. Malzeme kalitesi olarak oldukça güçlü olan ürün, kısa kulaklıklarınızı takabileceğiniz 3.5mm girişe de yer veriyor. Üstelik kaliteli bir şekilde aktarım sağlayabilmeniz oldukça iyi. Mıknatıslı yumuşak pad ile gelen ürün, yükseklik hassasiyetine düşkün oyuncuları da memnun edecek türden.

Klayvenin üzerinde maalesef Türkçe karakterlere yer verilmiyor. Bu da Türk oyuncular için bir sorun anlamına geliyor. Enter tuşu da klasik yapıda değil. Daha ince bir tasarımda ve bu da kullanım sırasında oyuncuların canını sıkabilecek bir detay. Bunlar ürünün en fazla göze batan eksiklikleri.

Yeşil tuş switcheri klasik olarak karşımıza çıkmakla birlikte ürünün tuşlarının basış hislerinin oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz. Bir oyuncu klavyesinde tepkime süresi kuşkusuz ki çok önemlidir. Razer Blackdow Elite ürünü de bu bağlamda gerçekten de iyi. Bu tuşların 80 milyon basma ömrü bulunuyor ancak çok ses çıkarttıklarını söyleyelim. Bu yüzden de özellikle ofis ortamında kullanabilmek için pek iyi bir tercih değil. Zaten amacı ofis değil oyun.

İstediğiniz tuşu makro tuş olarak atayabilir ve oynadığınız oyuna göre özel düzenlemeler yapabilirsiniz. Farklı profiller oluşturarak bunları kaydedebilir ve istediğiniz anda kullanabilirsiniz. Aynı zamanda oyun modunu da aktif hale getirerek bazı tuşların devre dışı kalmasını sağlayabilirsiniz.

Elbette bu tarz klavyelerde RGB düzenlemelerinin pratikliği de önemli. Razer Blackwidow Elite size güçlü kişiselleştirme imkanları da sunmakta. RGB sistemi konusunda başarılı olduğunu ifade etmek gerekiyor.

Razer Blackwidow Elite gerçekten de kaliteli bir ürün ancak bir o kadar da pahalı. Alınmaya değer görüp görmediğiniz ise elbette sizin taktiriniz. Ancak bize soracak olursanız bir klavye hiçbir zaman bu fiyatlara sahip olmamalı.