Razer Barracuda PRO İnceleme

Yazımızda Razer Barracuda Pro ürününü masaya yatırıyor, ürüne ilişkin olarak bilinmesi gerekenlere yer veriyoruz.

Oyuncu ekipmanlarından Razer çalışmalarını sürdürüyor. Şirket Barracuda Pro ürününü piyasaya sürmüştü. Söz konusu ürün kulaklık modelleri arasında yer almaktadır ve özellikle şık tasarım yapısıyla dikkat çekmektedir.

Tasarım yapısı ve kullanılan malzemelerin kalitesi

Ürünün kafa bandı bölgesinde deri malzemeye yer verilmiş. İç kısımda ise paslanmaz çelik bariyer kullanılmış. Böylece konfor ve dayanıklılık açısından iddialı bir üründür. Ancak üründe kullanılan malzemeler nedeniyle esneme payı biraz düşük kalmış durumda. Bu da bazı oyuncular için sorun olabilir.

Kulaklığın baş kısmında kulaklık ile aynı renkte olan Razer logosu bulunmaktadır. Kulaklık başlıklarının arka bölümünde de özelleştirilmiş bir kapak tasarım yapısı yer almaktadır. Kulak yastıkları kaliteli malzemeyle yapılmış olup deri malzemeye ve iç bölümde de bir kumaş perdeye yer verilmiştir. Bu sayede sürücü kısmına toz veya benzeri kırıntıların girmesinin de önüne geçilmiştir.

Hafızalı köpük yapısı kullanılan kulaklık yastıklarında bu sayede konfora daha da hizmet edildiğini söyleyebiliriz. Ancak uzun kullanımlarda kulak yastıklarının terlemeye neden olduğunu belirtmek gerekiyor.

Teknik özellikler

Kulaklığın 340 Gram ağırlığı bulunuyor. THX AAA uzaysal ses teknolojisi kullanılan ürün böylece yüksek bir ses kalitesi sağlayabiliyor. Bu bağlamda özel olarak geliştirilmiş olan Razer Triforce biyo-Selüloz 50mm sürücülerinin etkisini yadsımamak gerekiyor. Kulaklık modelinin gürültü engelleme fonksiyonu bulunuyor. Bu bağlamda ANC fonksiyonu ile dış sesleri engellemeniz mümkün. Bunun yanı sıra hibrit aktif engelleme özelliğiyle 10 ayrı seviye arasından seçim yapmanız da mümkün durumdadır.

Dahili mikrofona yer verilen ürün, buna rağmen iyi bir mikrofon deneyimi sağlayabiliyor. Mikro elektro mekanik teknolojisinden yararlanan mikrofonun çift taraflı gürültü engelleme fonksiyonu bulunuyor. Kulaklığın mikrofon frekans aralığı 100Hz – 10kHz olup -38 ± 1 dB hassasiyet değeri sağlıyor.

Kulaklık modelinde hibrit geçiş için tuş yer alıyor ve bunun yanı sıra kolay bir kullanım yapısı sağlıyor. Kulaklık konsollar, bilgisayar ve akıllı telefonlar ile uyumluluk gösteriyor.  Kablosuz olarak kullanabileceğiniz kulaklık ile kablosuz modlar arasında geçiş yapmanız mümkün olup Bluetooth bağlantısına geçerek aramaları cevaplandırabiliyor ve ardından tekrar 2.4 GHz bağlantıya geçebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra kullanıcılar Razer Audio App uygulaması aracılığıyla özel ayarlar yapabiliyor ve rahatsız etmeme modunu aktif hale getirebiliyor.

Ürünü tek şarj ile 40 saate kadar kullanabiliyorsunuz. Cihaz USB Type C kablosuz ve Bluetooth 5.2 bağlantı teknolojisini destekliyor.

Sonuç

Razer Barracuda Pro kulaklık modeli sahip olduğu özellikler ile kullanıcıların ihtiyacını karşılayan, kaliteli bir kulaklık modeli olarak dikkat çekiyor.

Cevap bırakın