Samsung Movie Maker Uygulaması Resmen Sonlandırılıyor

Samsung Movie Maker uygulaması için tabiri caizse artık yolun sonu gözüküyor. Telefonlarda ön yüklü olarak karşımıza çıkan uygulama, Android P ile birlikte rafa kaldırılacak.

Movie Maker’ın son sürümünü yüklediğinizde karşınıza Android P çıkışı ile birlikte uygulamanın sona erdirileceğini ifade deen bir ibare çıkmakta. Android P çıkış tarihi tam olarak bilinmesede bu yaz Samsung telefonlar için kullanımda olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Movie Maker’de yer alan projeleriniz Android P çıkışı ile birlikte silinecek. Samsung bunun vurgusunu ayriyeten yapmış. Samsung’un Movie Maker uygulamasını tam olarak hangi sebeple kaldırmaya karar verdiği ise bilinmiyor. Fakat nedenlerini tahmin etmek zor değil.

Samsung Movie Maker uygulaması her ne kadar çok iyi işlevlere sahip olsada Samsung’un yeterince üzerine düştüğü bir yazılım olmadı ve bunun sonucunda yeterli kullanım oranına ulaşamadı. Popülerlik konusunda sıkıntı yaşadığı gözlemlenen uygulamanın kaldırılmasındaki en büyük nedenin ise uyumluluk sorunu olması gösteriliyor.

İddialara göre Samsung Movie Maker, Android P ile uyumlu olarak çalışabilecek altyapıda değil. Samsung şirketi de uygulamanın daha fazla üstüne gitmedi. Bu belki de yeni bir uygulama üretmeye çalıştığı içindir. Sonuçlarını zamanla göreceğiz.