Shadow of the Tomb Raider Challenger Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Shadow of the Tomb Raider oyununda challenger ile ilgili olarak bilgiler veriyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Tomb Raider serisi oyun dünyasının en köklü ve sevilen serilerinden biri olarak kabul edilmekte olup, seri için son olarak Shadow of the Tomb Raider oyunu piyasaya sürülmüştür.

Tomb Raider oyunlarına gizlenen bir bölme vardır. Bu bölmelerde bulmacalar saklıdır ve bulmacayı çözmek ekstra haklar verir. Bu olay ilk Tomb Raider oyunundan beri vardı ve buna Secret denmekteydi. Rise of the Tomb Raider oyunuyla beraber ise Challenger terimi ile karşımıza çıktı.

Challenger oyunun ana konusunu ilgilendirmiyor ancak bu görevi yaptığınız  zaman önemli özellikler kazanıyorsunuz ve oyunu böylece daha iyi oynayabiliyorsunuz.

Shadow of the Tomb Raider oyununda Challengerlarda dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunuyor. Örneğin harita üzerinde challangerler kesik çizgili türbe şeklinde görülmekte olup, haritanın son bölümünde kaç Challenger olduğunu ve toplamış olduğunuz materyalleri görebilme imkanınız bulunuyor. Haritaya gidip challenger işaretleyip lokal hedef seçtiğinizde challenger mavi oluyor ve böylece gideceğiniz yönü kesik çizgili türbe şeklinde çıkarıyor.

Bir challengere yaklaştığınızda “Optional challenge tomb nearby” yazısı gelmekte olup yakında bir challenger olduğu anlamına geliyor. Challangerlara katılabilmek için bazı kabiliyetlerinizi kazanmış olmanız gerekiyor. Örneğin su altında uzun süre kalma gibi yetenekleri açmanız gerekebiliyor. Aynı zamanda challengerların kapısını açabilmek için halat lazım olabiliyor ve bu durumlarda etraftan materyaller toplamanız gerekebiliyor. Bir challengeri tamamladıktan sonra ilk kampa giderek istirahat edebilirsiniz. Oyun kampa gittiğiniz anları kaydediyor.

Challengeri tamamladığınız zaman ödüller kazanıyorsunuz ve bunları kabiliyetinizi artırmak ve silah güncellemelerini uygulamak için kullanabiliyorsunuz. Silah güncellemelerini kamp içerisinden yapıyorsunuz.

Shadow of the Tomb Raider kısa sürede bitirilebilen bir oyun olsada Challengerleri tamamlayarak oynamak ayrı bir keyif veriyor. Challengerlar biraz zordur ancak kendiniz çözmeniz daha iyi. Bu konuda pek tam çözüm izlemenizi tavsiye etmeyiz çünkü oyunun tüm tadı kaçacaktır.

Cevap bırakın